Laudát a Korte po volbách skončí: Populisté si kupují kariéru, jdeme zpátky do minulosti, u toho nebudu

02.03.2017 15:48

Ve vysoké politice končí dvě výrazné postavy TOP 09 – předseda jejího poslaneckého klubu František Laudát a poslanec Daniel Korte. Informoval o tom server Novinky.cz. Laudát pak celou věc okomentoval na svém facebookovém profilu.

Laudát a Korte po volbách skončí: Populisté si kupují kariéru, jdeme zpátky do minulosti, u toho nebudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Server napsal, že pražskou kandidátku, která je pro TOP 09 klíčová, vede Karel Schwarzenberg. Dvojkou je místopředsedkyně strany a poslankyně Markéta Pekarová Adamová a na třetím místě poslanec a právník Martin Plíšek.

Podle serveru měl být Laudát původně na čtvrtém místě, ale poslancova představa byla jiná. Korte v nominaci skončil na dvanáctém místě. Oba se prý rozhodli z politiky stáhnout.

Laudát na sociální síti odmítl tvrzení serveru Novinky.cz, že důvodem jeho rozhodnutí nekandidovat v říjnových parlamentních volbách je jeho uraženost z nabízeného 4. místa na kandidátní listině v Praze. Skutečným důvodem je prý situace v pražské organizaci TOP 09 a chování některých zastupitelů topky na radnici hl. m. Prahy. „Pokud se bude chtít TOP 09 dostat do Sněmovny, bude muset v Praze získat nejméně 5 mandátů, tudíž 4. místo by volitelné bylo. Nevadilo mi v minulých volebních obdobích kandidovat na 5. místě. Nechci se ale dále trápit ve Sněmovně, kde naprostá většina poslanců napříč politickým spektrem myslí tolik na své vlastní osobní zájmy, nepřemýšlí nad budoucností této země a populistickými sliby rozdávání peněz si kupují prodloužení své politické kariéry,“ napsal Laudát.

Podle jeho názoru ČR v posledních letech, navzdory aktuálnímu ekonomickému růstu, „udělala čelem vzad své budoucnosti“. „Moderní ekonomika vyžaduje ne méně, ale více svobody občanů, selským rozumem prosazovanou ochranu životního prostředí, ne velký byrokratický stát, ale malý a efektivní stát, ne ničení střední třídy, ale naopak její rozvoj a bohatnutí,“ dodal Laudát.

Celý text příspěvku Františka Laudáta na jeho facebookovém profilu:

K mému rozhodnutí nekandidovat v říjnových parlamentních volbách.

Na rozdíl od tvrzení některých medií, že důvodem je jakási moje uraženost z nabízeného 4. místa na kandidátní listině v Praze, je skutečným důvodem situace v pražské organizaci TOP 09 a chování, některých našich zastupitelů na radnici hl. m. Prahy. Pokud se bude chtít TOP 09 dostat do sněmovny, bude muset v Praze získat nejméně 5 mandátů, tudíž 4. místo by volitelné bylo. Nevadilo mi v minulých volebních obdobích kandidovat na 5. místě. Nechci se, ale dále trápit ve Sněmovně, kde naprostá většina poslanců napříč politickým spektrem, myslí tolik na své vlastní osobní zájmy, nepřemýšlí nad budoucností této země a populistickými sliby rozdávání peněz si kupují prodloužení své politické kariéry. Budu rád, když občané v nadcházejících volbách budou podporovat politiky, kteří budou nadějí, že posunou Českou republiku mezi vyspělé země. Bohužel poslední roky, na vzdory aktuálnímu ekonomickému růstu, Česká republika udělala čelem vzad své budoucnosti. Moderní ekonomika vyžaduje ne méně, ale více svobody občanů, selským rozumem prosazovanou ochranu životního prostředí, ne velký byrokratický stát, ale malý a efektivní stát, ne ničení střední třídy, ale naopak její rozvoj a bohatnutí. Děkuji všem svým podporovatelům a přeji hodně úspěchu při realizaci svých snů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…