Lavrov po jednání o Sýrii: Asad by měl začít mluvit s opozicí. A potom...

24.10.2015 10:59 | Zprávy

Ministři zahraničí USA, Ruska, Saúdské Arábie a Turecka se na svém setkání zamýšleli nad řešením syrské krize. Podle ruského ministra Sergeje Lavrova by Damašek měl začít mluvit s opozicí. Zároveň se domnívá, že významnou roli v konfliktu by mohly sehrát Egypt a Írán.

Lavrov po jednání o Sýrii: Asad by měl začít mluvit s opozicí. A potom...
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety

Lavrov na schůzce ministrů vyzval k zintenzivnění úsilí, jež by vedlo k politickému řešení občanské války. Podle něj by mělo dojít k jednání mezi představiteli syrské vlády a opozicí i s podporou vnějších hráčů. 

Podle amerického ministra Johna Kerryho je jednání ministrů pozitivním krokem. Výsledkem jednání má být dohoda o sjednocené, sekulární a pluralistické Sýrii, kterou bude řídit vláda vybraná jejími občany. Další schůzka ministrů se má odehrát až na konci října. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

11:00 „Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

Nižší daně, levnější život, důstojné důchody i dřívější odchod na penzi. To všechno strany slibují, …