Lessy šetří a vyhazuje. Zavádí však i nové funkce, finančně velmi zajímavé

04.02.2012 21:06

Navzdory úsporným škrtům na policii, policejní prezident Petr Lessy plánuje zavedení ředitelství pro řízení lidských zdrojů. Vedoucí útvaru by pobíral stejně velký plat, jako dostává ředitel protikorupční policie nebo Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Lessy šetří a vyhazuje. Zavádí však i nové funkce, finančně velmi zajímavé
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy
reklama

Šéf policejních odborů Milan Štěpánek si stěžuje, že je zbytečné, aby ředitelství vedl policista navíc s takhle štědrým platovým ohodnocením. „V současné ekonomické situaci je nelogické opětovné zřízení pozice ředitele v čele s policistou,“ řekl Aktuálně.cz Štěpánek. Odbory tlačí na ministra vnitra Jana Kubiceho, aby nařídil Lessymu plán přepracovat.

Mluvčí policejního prezidia se brání, že není možné, aby tuto funkci zastával civilista. „To by bylo v rozporu se zákonem,“ dodala.

Šéf ředitelství pro řízení lidských zdrojů by zastával práci po Lessyho náměstkovi pro personalistiku Pavlu Osvaldovi. Jeho post plánuje totiž Lessy zrušit na základě doporučení komise ministra vnitra. Policejní prezident plánuje také snížit počty tiskových mluvčí, operačních důstojníků nebo zaměstnanců vnitřní kontroly.  Chce omezit také pracovníky na úseku utajování, krizového řízení a personálního nebo mezinárodního odboru. Lessy od změn očekává úspory až 50 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…