Lež o smrti Pavla: Hnus, řekl Babiš. A padly i horší věci

26.01.2023 12:35

Policie se zabývá dezinformacemi o úmrtí prezidentského kandidáta Petra Pavla, které odkazují na falešný web a údajné prohlášení jeho mluvčí. Pavel na twitteru uvedl, že žije a vyzval voliče, aby odmítli špinavosti v nadcházejícím druhém kole voleb. V pátek a sobotu se o nejvyšší ústavní funkci utká s předsedou opozičního hnutí ANO a bývalým premiérem Andrejem Babišem. Antikampaň dosáhla nového dna, napsal Pavel. Dezinformace o smrti odsoudil i Babiš, který věří, že policie případ důkladně prověří.

Lež o smrti Pavla: Hnus, řekl Babiš. A padly i horší věci
Foto: Reprofoto: FCB
Popisek: Falešné oznámení o smrti generála Pavla

"Ano, žiju. Nikdy jsem nemyslel, že to budu muset napsat na sítě. Někdo rozesílá jménem mé mluvčí falešnou kopii mého webu se zprávou o mé smrti. Antikampaň dosáhla nového dna, pojďme tomu říct rázné ne ve volbách," sdělil dnes na sociálních sítích Pavel. Odesláním falešné zprávy se podle něj už zabývá Policie ČR. Dezinformace o Pavlově údajné smrti se podle médií objevují v řetězových e-mailech a na internetu, dorazily i do některých redakcí.

Policie potvrdila, že případ řeší, další podrobnosti nesdělila. "Případem, o kterém jsme se dozvěděli z veřejného prostoru, se zabývají pražští kriminalisté. Bližší informace poskytneme, jakmile to bude možné," uvedla policie.

"I když jsme soupeři, tak s vámi absolutně souhlasím. Je to hnus a mrzí mě, že se někdo k něčemu takovému sníží. Policie by to měla důkladně prověřit, stejně jako to dělá v případě anonymu, který mi vyhrožuje smrtí. Držte se," napsal dnes na twitteru Babiš. Pavlův soupeř tento týden oznámil, že kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň a požádal policii o dočasnou ochranu. Anonymy hrozící smrtí podle Babiše obdržel on i jeho žena Monika.

Policie již také řeší falešnou SMS zprávu, jejíž autor jménem Pavla vyzýval příjemce, aby se dostavil na pobočku armády, kde dostane výzbroj pro mobilizaci na Ukrajině. Screenshot těchto zpráv se objevil na sociálních sítích, policii se podle sobotních Lidových novin nicméně zatím nepodařilo prokázat, že by taková zpráva na telefon skutečně někomu přišla.

"Považuji to za velice podlou snahu šířit poplašné zprávy a dále ještě vířit emoce. Myslím si, že k tomu je potřeba se jednoznačně postavit a chtěl bych vzkázat lidem, aby se nenechali odradit jakýmikoliv poplašnými zprávami a prostě šli k volbám a volili podle svých preferencí," sdělil následně Pavel na krátkém vystoupení před novináři.

"Policie se tím zabývá a zatím nemáme žádné výsledky," dodal Pavel. A jaký je jeho další program? "Dnes příprava na večerní debatu na Nově a zítra dopoledne ještě krátká příprava na debatu na Českém rozhlasu a pak pojedu volit," řekl. 

"Máme další informace o napadení našeho webu, DDoS útok, aby se na něj nedostali na naši uživatelé. Většina útoků jde z Ruska," podotkl závěrem svého vystoupení. 

"Protičeská zločinecká parta našela nové dno a rozesílá zprávu o jeho smrti s designem jeho webu. Opravdu chce někdo patřit k takovým lidským zrůdám? Parta kolem Babiše mimochodem interně také pracuje se scénářem, že neuznají výsledky voleb. Já rozumím, že někdo nemá rád vládu. To je úplně normální. Ale zůstaňte lidmi. Jen to, že máme svobodu a demokracii zajišťuje Váš životní standard. Jen proto můžete koukat na Netflix, pít u toho pivo z Kauflandu a nadávat na Fialu. Tihle lidé chtějí destrukci systému. Systému, který přinesl bezpečí a prosperitu celé společnosti bez vyjímky," zmínil Ondřej Šimíček na svém facebookovém profilu.

"Čekám, že se od této prasárny distancují aspoň příčetní politici ANO....chápete, kam Vás to vláčí? Všichni jste podporovali pomoc napadené Ukrajině a teď, kvůli prezidentské volbě, aktivizujete pátou kolonou ruských vrahů. Neděláte dobře. Dobro vždycky zvítězí," dodal Šimíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…