Libor Rouček: Neziskové organizace si zaslouží ocenění. Ne nadávky, pomluvy a urážky

22. 3. 2017 10:45

Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se vyjádřil k neziskovým organizacím. Vadí mu totiž, kolik lidí se u nás staví proti nim.

Libor Rouček: Neziskové organizace si zaslouží ocenění. Ne nadávky, pomluvy a urážky
Foto: archiv L. Rouček
Popisek: Bývalý místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Libor Rouček
reklama

„Je až zarážející, kolik lidí se u nás staví proti dobrovolným nevládním neziskovým organizacím. Tyto organizace – zájmové, sportovní, kulturní, církevní, společenské, charitativní a další spolky, kluby a nadace – tvoří základ každé společnosti,“ popsal. 

„Pracují v nich zcela dobrovolně, ve svém volném čase a v naprosté většině bez jakéhokoli finančního ohodnocení statisíce lidí. Tito lidé si zasluhují přinejmenším morální ocenění,“ dodal s tím, že by to tak mělo být místo nadávek, pomluv a urážek, kterých se jim dostává bohužel často až z nejvyšších politických kruhů.

Celý příspěvek Libora Roučka:

Je až zarážející kolik lidí se u nás staví proti dobrovolným nevládním neziskovým organizacím. Tyto organizace - zájmové, sportovní, kulturní, církevní, společenské, charitativní a další spolky, kluby a nadace - tvoří základ každé společnosti. Pracují v nich zcela dobrovolně, ve svém volném čase a v naprosté většině bez jakéhokoli finančního ohodnocení statisíce lidí. Tito lidé si zasluhují přinejmenším morální ocenění. Namísto nadávek, pomluv a urážek, kterých se jim dostává bohužel často až z nejvyšších politických kruhů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …