Lidé, do ulic, volá Pavel Šafr. Babiš nás prý drží v pasti jako gangsteři rukojmí

15.11.2018 16:58

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr má za to, že by Češi, Moravané a Slezané měli vyrazit do ulic. Prý kvůli tomu, co předvádí předseda vlády Andrej Babiš (ANO), ale spolu s ním i prezident Miloš Zeman, jenž prý využívá Babiše jako nástroj své pomsty.

Lidé, do ulic, volá Pavel Šafr. Babiš nás prý drží v pasti jako gangsteři rukojmí
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Šafr má za to, že Česká republika se nachází v zoufalé situaci a její pověst ve světě je velmi pošramocena. „Ze země, která byla oslavovaným premiantem v procesu přeměny z totalitního státu do fungující a prosperující demokracie, se stává terč posměchu,“ napsal Šafr na úvod svého komentáře.

Má za to, že by Babiš měl skončit v pozici premiéra, a to i za cenu toho, že by hrozilo riziko, že se moci chopí prezident Miloš Zeman skrze novou úřednickou vládu, kterou si vymyslí. Že je podobného postupu schopen, předvedl už v roce 2013, kdy v rozporu s vůlí Sněmovny instaloval svou úřednickou vládu v čele s dnešním guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem. Taková vláda by pak podle Šafra šla na ruku Ruské federaci.

Ani s Babišem však není jisté, že by bránil posilování ruského vlivu v Česku. Šafr v této souvislosti připomněl, že syn premiéra Babiše Andrej Babiš mladší byl odvezen na ukrajinský poloostrov Krym dnes ovládaný Ruskem. Čeští voliči by proto prý udělali nejlíp, kdyby se zbavili jak Babiše, tak Zemana.

„Nyní nás drží Babiš v šachu, jako drží gangsteři v pasti své rukojmí. Nesmíme se nechat vydírat tím, že po pádu Babiše bude ještě hůř. Měli bychom usilovat o to, abychom se zbavili všech představitelů východních barbarských manýrů. Měli bychom se zbavit celé ruské kliky a nesmíme propadat iluzi, že Babiš do ní svojí mentalitou nepatří. Patří. Kdyby naše země nebyla rozvrácená soustavnou ruskou subverzí a propagandou, tak by se Babiš nechytl. To, jakým způsobem Babiš zdiskreditoval naše instituce a naše demokratické strany, přesně zapadá do scénáře ruské hybridní války proti zemím Evropské unie a vůči tzv. ‚blízkému příhraničí‘, jak Rusové rádi říkají svým bývalým satelitům,“ napsal Šafr.

„Ať jsou Babišovy osobní vazby jakékoli, tak celé jeho působení proti liberální demokracii v České republice ukazuje, že je nástrojem pomsty. Babiš je nástrojem pomsty Miloše Zemana za to, že si ho čeští demokraté dostatečně nevážili. A v podstatě je Babiš i nástrojem pomsty zklamané imperiální mocnosti, což je vidět na tom, jak si ho hýčká celá ruská fronta naší politické i mediální scény,“ pokračoval šéfredaktor.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Babiš se prý tváří jako prozápadní politik, ale ve skutečnosti se prý nebrání ani ruským názorům. Pokud o tom někdo pochybuje, Šafr mu doporučuje, aby se zamyslel nad cestou předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska, kde hovořil i s politiky, které najdeme na západních sankčních seznamech.

„Měli bychom masově vyjít do ulic a snažit se svrhnout Babiše i Zemana. Oba těžce poškozují Českou republiku. Ať podají demisi. Potřebujeme volby, v nichž budeme volit demokratické strany. A potřebujeme odstranit celou ruskou lobby z naší země pryč. Naši slovanští bratří nás už dostali na samotné dno,“ uzavřel Šafr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…