Lidé jsou spokojeni se službami a kulturou, trápí je korupce

20.02.2013 20:57

Podle průzkumu agentury CVVM jsou obyvatelé České republiky nejvíce spokojeni s nabídkou zboží a služeb a s kulturou. Největší nespokojenost naopak panuje se stavem korupce, hospodářské kriminality, nezaměstnanosti, se stavem veřejných financí a s politickou situací v ČR.

Lidé jsou spokojeni se službami a kulturou, trápí je korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Dlouhodobě jsou obyvatelé České republiky nejvíce spokojeni s nabídkou zboží a služeb (75% velmi či spíše spokojeno) a kulturou (58%). Žádná další ze sledovaných oblastí nepřesáhla padesát procent. Spokojenost nicméně výrazně převažuje při hodnocení vztahů CˇR se zahraničím (46%), dopravní obslužnosti (45%), životního prostředí (41%), bezpečnostní situace (40%) a vědy a výzkumu (38%).

Největší nespokojenost naopak panuje se stavem korupce (90% velmi či spíše nespokojených), hospodářské kriminality (83%), nezaměstnanosti (83%), se stavem veřejných financí (74%), s politickou situací v ČR (74%) a se sociálními jistotami (73%). Výrazně kriticky ovšem občané hodnotí také oblasti fungování hospodářství (67%) a nálady ve společnosti (63%).

Celý průzkum ZDE.

Dotázaní, kteří označili životní úroveň své domácnosti jako dobrou, hodnotili většinu oblastí o něco lépe než ostatní respondenti, výjimku tvoří jen oblasti korupce a hospodářská kriminalita. Se zdravotnictvím jsou častěji nespokojeni starší lidé.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

9:53 Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

Ekonom Lukáš Kovanda se ve svém komentáři věnoval prognózám amerických bank, které upozorňují na to,…