Lidé na vnitru předražovali zakázky

06.04.2012 14:40

Z předražení zakázek o miliony korun obvinila před několika dny protikorupční policie dva bývalé manažery Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra ČR (ZSMV). Muži jsou na svobodě stíháni pro porušování povinností při správě cizího majetku. Jednomu hrozí až tři roky vězení a druhému šest měsíců za mřížemi.

Lidé na vnitru předražovali zakázky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"Kriminalisté Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality se tímto případem začali zabývat v září loňského roku na základě trestního oznámení ředitele ZSMV, které bylo podáno v souvislosti s výsledky forenzního auditu," uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Nakonec policisté došli k závěru, že v letech 2009 a 2010 bylo v rámci výběrových řízení předraženo několik veřejných zakázek.

Až tři roky vězení

První z obviněných bývalých manažerů měl navýšit cenu celkem čtyř zakázek. Rekonstrukci a dostavbu hotelu ZSMV u Orlické přehrady podle policie předražil o více než šest milionů korun, dodání a montáž kuchyně do sídla ZSMV o zhruba 200 000 korun a zakázku na vybavení dvou kanceláří o více než půl milionu korun.

Druhému muži kladou kriminalisté za vinu, že byly ceny druhé etapy rekonstrukce hotelu u Orlické přehrady a zakázky na vybavení interiéru rekreačního zařízení v severních Čechách navýšeny dohromady o téměř tři miliony korun.

"V případě pravomocného rozsudku hrozí prvnímu bývalému manažerovi Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra ČR trest odnětí svobody až na tři roky a druhému trest odnětí svobody až na šest měsíců, zákaz činnosti nebo peněžitý trest," doplnil mluvčí protikorupční policie. Další případ podezřelé zakázky ZSMV, který se týkal praní a chemického čištění prádla firmou Dočista, ovšem policie odložila. Trestní oznámení podalo ministerstvo vnitra před více než rokem rovněž na základě výsledků auditu. Společnost Dočista, v níž je předsedou dozorčí rady plzeňský fotbalový boss Tomáš Paclík, podle tehdejšího vyjádření ministerstva získala zakázku nestandardně a své služby předražila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …