Lidé nejvíce věří Hamáčkovi a Vojtěchovi. U dna setrvale Kalousek

20.07.2020 22:40

Podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) získali v červnu nejvyšší důvěru lidí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pohoršil si prezident Miloš Zeman, který klesl v důvěryhodnosti na čtvrté místo za předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Stejně tak si pohoršil i premiér Andrej Babiš (ANO), píše server iDNES.cz. Nejvíce nedůvěryhodným ze tří desítek vybraných činitelů zůstává předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Lidé nejvíce věří Hamáčkovi a Vojtěchovi. U dna setrvale Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu. Ve vedení ČSSD tedy zůstává

Od předchozího šetření loni v říjnu se důvěra v Hamáčka zvýšila o 18 procentních bodů na 47 procent, důvěra ve Vojtěcha o 20 procentních bodů na 46 procent. Zatímco nedůvěra v Hamáčka se snížila ze 49 na 42 procent, nedůvěra ve Vojtěcha vzrostla z 31 na 40 procent.

Oba podle šetření CVVM sehráli velmi viditelnou roli v řešení krizové situace spojené s koronavirovou pandemií.

Rychetskému důvěřovalo 45 procent dotázaných, 30 procent mělo opačný názor. V jeho případě se postoj důvěřujících a nedůvěřujících statisticky významně nezměnil. Hamáček, Rychetský a Vojtěch byli jedinými ze zkoumaných představitelů, u nichž počet důvěřujících převládl nad počtem nedůvěřujících.

Prezident Zeman spadl v důvěryhodnosti o sedm procentních bodů na 38 procent, premiér Babiš o šest procentních bodů na 36 procent. Stejnou měrou se zvýšil i počet nedůvěřujících premiérovi, a to na 59 procent. Podobně Zemanovi nedůvěřovalo 54 procent lidí, což bylo o šest procentních bodů více než v říjnu.

Žebříček nedůvěryhodnosti vedl Kalousek se 77 procenty, důvěřovalo mu jen 12 procent lidí. Za ním skončili Babiš a předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek s 56 procenty nedůvěřujících, přičemž důvěra v něj klesla na 18 procent. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

5:00 „Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Uvědom si, že…