Lidé promluvili: Jiří Dienstbier je na úplně posledním místě

01.12.2015 12:11

Průzkum společnosti SANEP ukázal, ve které ministry vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) mají občané nejvyšší důvěru. V čele žebříčku stojí ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš. Důvěřuje mu takřka 45 procent občanů. Na opačné straně žebříčku stojí ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Ten se těší důvěře 14 procent dotázaných. V očích voličů neuspěl ani ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Lidé promluvili: Jiří Dienstbier je na úplně posledním místě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do vládní lavice na zasedání sněmovny

"V čele vládního kabinetu je v hodnocení Andrej Babiš. Druhého premiéra Bohuslava Sobotku dotahuje ministr vnitra Milan Chovanec. Nejhůře hodnocený člen vlády je Jiří Dienstbier (ČSSD)," píše agentura.  Bohuslavu Sobotkovi důvěřuje 40,5 procenta občanů, třetí v pořadí v těsném závěsu ministr Chovanec se těší důvěře u 39,8 procenta populace.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Stojí za pozornost, že ve srovnání se stejným průzkumu ze září si Babiš polepšil o 2,6 procenta, Sobotka pohoršil o 1,1 procenta a Chovanec polepšil o 2,7 procenta. Skokanem ve zmíněném srovnání je ovšem ministr obrany Martin Stropnický (ANO), kterému dnes důvěřuje 35,í procenta občanů, zatímco v září to bylo 32,6 procenta.

Celý průzkum ZDE

Výrazný propad důvěry naopak potkal ministr zahraničí Lubomíra Zaorálka, kterému v září věřilo 21,8 procenta dotázaných a teď je to o 2,2 procenta méně, tedy 19,6. Propad důvěry čekal i již zmíněného ministra Dienstbiera, který si oproti září pohoršil o 1,8 procenta hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…