Lidé se přejídají a kouří, děti tloustnou. Heger z TOPky kárá vládu, Kubera přidal peprná slova

24.02.2014 11:38 | Zprávy

Exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ve sněmovně připomněl, že v programovém prohlášení vlády zcela chybí řešení podpory zdraví populace a zmínka o boji proti kouření a drogovým závislostem. Prý se z naší republiky stává popelník Evropy. Chtěl tím tak připomenout důležitost přijetí protikuřácké směrnice EU? „To jsou takové blbosti!" prohlásil ale senátor Jaroslav Kubera (ODS) k nějakému omezování kouření třeba i prostřednictvím legislativy z EU.

Lidé se přejídají a kouří, děti tloustnou. Heger z TOPky kárá vládu, Kubera přidal peprná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zákaz kouření je běh na dlouhou trať, zdůraznil Heger

Programové prohlášení vlády v Poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře vládě Bohuslava Sobotky toto úterý tepal kdekdo. Ve více jak jedenáctihodinové rozpravě zejména opoziční poslanci poukazovali na to, co jim v prohlášení chybí. Bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) například zmínil, že mu v kapitole Veřejné zdravotnictví zcela schází řešení otázek podpory zdraví populace.

„Nezastupitelnou povinností vlády a Ministerstva zdravotnictví je také pečovat o rozvoj zdraví a zdravotního bezpečí v populaci jako celku,“ vysvětloval Heger poslancům s tím, že do veřejného zdravotnictví patří zejména podpora zdravého způsobu života a dozor nad aktivitami, které jsou rizikové pro zdraví.

Z naší republiky se stává popelník Evropské unie

„Ve vládním programovém prohlášení chybí nejen jakákoliv zmínka o podpoře zdravého způsobu života. Chybí zde také jakákoliv zmínka o boji proti kouření a drogovým závislostem... Z naší republiky se totiž bohužel stává postupně popelník Evropské unie a ještě horší situace je v oblasti alkoholismu, který tvoří paradoxně sociopatii ještě obtížněji řešitelnou, než jsou drogové závislosti,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Vojáci

Proč jsou podle vás pro ČR větším rizikem bývalý ukrajinští vojáci než jiní Ukrajinci? Nebo jak jste to myslel, že je třeba je prověřovat? Podle mě by se měli prověřovat všichni, ale nechápu tu vaši narážku na vojáky.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

11:30 Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

Vodičkův Český svaz bojovníků za svobodu je znovu na scéně. Jana Černochová (ODS) v roli ministryně …