Lidé si připomenou dětské oběti komunistického režimu

01.06.2014 6:07 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Na pražském ďáblickém hřbitově si dnes lidé na pietním setkání připomenou dětské oběti komunistického režimu. Akci pořádají občanské iniciativy sdružené v platformě Bez komunistů.cz. Při příležitosti mezinárodního dne dětí si chtějí připomenout děti, které zemřely ženám vězněným v komunistických věznicích.

Lidé si připomenou dětské oběti komunistického režimu
Foto: Irena Ševelová
Popisek: Členové Konzervativní strany v Brně u památníku obětem komunismu

Připomínka se uskuteční v severním koutě ďáblického hřbitova, kde jsou náhrobky 43 dětí, které ve věznicích v době komunismu zemřely. „Další dosud neidentifikovaný počet dětských obětí je pohřben bez náhrobku," poznamenal za iniciátory Petr Marek z hnutí Bez komunistů.cz. Na místě jsou pochovány děti, které byly někdy jen několik dnů staré. Zemřely ženám vězněným na pražském Pankráci. Ne vždy šlo o politické vězeňkyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sudetoněmecký landsmanšaft

Co vím, tak ho podporujete. Vám nevadí, že usilují o prolomení Benešových dekretů? Jestli chtějí smíření, tak se ptám proč o to usilují? A zda je prolomení nebo vůbec jejich otevření něco, s čím byste souhlasil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

4:40 Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

Nemáme prezidentský systém, prezident nevybírá ani ministry, ani velvyslance. To řekl prezidentův „p…