Lidé si za den a půl objednali dluhopisy za 3,8 miliardy

11.05.2012 16:51 | Zprávy

Ministerstvo financí evidovalo k dnešní 13:00 hodině objednávky na spořící státní dluhopisy za 3,8 miliardy korun. Vyplývá to z informací na facebookovém profilu projektu spořících státních dluhopisů. Emisi státních dluhopisů pro občany v objemu až 20 miliard korun začalo MF prodávat ve čtvrtek.

Lidé si za den a půl objednali dluhopisy za 3,8 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

V rámci pilotní podzimní emise vůbec prvních spořících dluhopisů evidovalo ministerstvo financí během přibližně stejného období objednávky za 8,8 miliardy korun. "Zájem považujeme za velký," řekl však dnes ČTK Jakub Haas z tiskového oddělení ministerstva. Dluhopisy je možné pořídit na 397 vybraných bankovních pobočkách České spořitelny, ČSOB, Komerční banky a nově J&T Banky.

Za správu dluhopidů neplatíte žádné poplatky

Objednávky musí investoři uhradit do pěti pracovních dnů od skončení upisovacího období, které MF stanovilo na 10. až 31. května. Úřad ale zároveň upozornil, že období může být zkráceno. Cenné papíry vydá ministerstvo 12. června.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

21:25 Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

„Kriminálníci rozumí jenom kriminálu,“ stálo psáno na jednom z transparentů na demonstraci Česko nen…