Lidé vystřízlivěli, míní Bělobrádek, TOP 09 může skončit špatně

14. 4. 2013 10:57

Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v odpovědi jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz popisuje, kde se vzali voliči TOP 09 či Věcí veřejných. Tito voliči přešli k těmto novým subjektům od zavedených stran, počínaje ODS, ČSSD a lidovci konče. Krajské volby ovšem podle Bělobrádka ukázaly, že voliči již vystřízlivěli.

Lidé vystřízlivěli, míní Bělobrádek, TOP 09 může skončit špatně
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

V posledních parlamentních volbách se podle Bělobrádka odklonili voliči od ČSSD, komunistů, ale i od ODS či Strany zelených. V případě malých stran nebyl tento odklon tak výrazný jako v případě stran velkých, ale u lidovců a zelených stačil k tomu, aby zmizeli ze sněmovny. Již teď se však ukazuje, že VV v příštích volbách upadnou v zapomnění a TOP 09 možná čeká osud někdejší Unie svobody.

"Ukázalo se však, v krajských a senátních volbách, že z VV a TOP 09 lidé totálně vystřízlivěli, protože VV dopadly katastrofálně a TOP 09 velmi špatně. TOPka může skončit jako Unie svobody, nebude-li dělat kvalitní politiku a lidé uvidí, že neplní svoje sliby," varuje Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…