Lidi by se, do prdele, měli bát. Trumpův fašismus. V Praze to řezala punková kapela z Pittsburghu

21. 1. 2020 4:20

Počty sebevražd členů LGBT komunity a zločiny z nenávisti narostly v místech, kde Donald Trump vyhrál volby. Nedovolme to opět. To říkají členové punkové kapely Anti-Flag z Pittsburghu, která včera řezala do kytar v pražském klubu Roxy. Jméno amerického prezidenta ale při nedělním vystoupení slyšet nebylo.

Lidi by se, do prdele, měli bát. Trumpův fašismus. V Praze to řezala punková kapela z Pittsburghu
Foto: archiv AF
Popisek: Kapela Anti-Flag

Po teroristických útocích jedenáctého září 2001 Anti-Flag bouřili hlavně proti válce. Tenkrát většina hudebních obchodů stáhla nahrávky Anti-Flag z pultů. Jejich muzika byla označena jako antiamerická. Pak se kapela zaměřila na Bushovy administrativní manipulace při válce proti terorismu. Nyní, o mnoho let později, je nepřítelem číslo jedna Donald Trump.

Fašista Trump

„Na předešlých jedenácti deskách jsme bojovali proti extremismu, pravicové ideologii, amorální politice, která zapříčiňuje, že někteří lidé musejí žít v rozporu se zákonem. Deska 20/20 Vision explicitně míří do současnosti a vymezuje se vůči Trumpově fašistické a nenávistné administrativě, proti všem rasisticky smýšlejícím čelným světovým politikům, dále proti islamofobii, homofobii a transfobii,“ představili novou desku nedávno členové Anti-Flag. Na albu 20/20 Vision mají Trumpovu podobiznu i na přebalu.

Podle nedávného vyjádření jednoho z hlavních zpěváků, Chrise #2, jsou události, kterým jsme vystaveni, bezprecedentní. „Počty sebevražd členů LGBT komunity neustále rostou. Zločiny z nenávisti také, a to hlavně v místech, kde Donald Trump vyhrál volby. Ještě více přehlíží nejvíce zranitelné a pronásledované lidi naší společnosti,“ řekl. Při nedělním koncertu ale nepadlo jméno Trump, pakliže autor ve vřavě dobře slyšel, ani jednou.

Lidé by se měli bát

„Lidé by se ho měli do prdele bát,“ sdělil na hudebním festivalu Resurrection ve španělském Viveiru 2018 druhý zpěvák, Justin Sane. „Lidé, co chtějí moc, nechtějí být kritizováni. Podívejte se na Donalda Trumpa. On nesnáší každého, kdo s ním nesouhlasí. Neustále útočí na novináře, přestože o něm píší pravdivě... je to nepřítel lidu,“ řekl s tím, že Trump nesmí být opět zvolen na post prezidenta USA, a dodal: „Dobrou osobností by byl Bernie Sanders anebo Elizabeth Warrenová. Bylo by dobré mít na tom postu konečně ženu.“

Nedělního koncertu se zúčastnily stovky mladých lidí, kteří si kapelu otevřeně užívali. „A můžu ti ukázat soucitného autoritáře, poškozené vlastenectví prodávané jako nacionalismus. Tvé teokratické přesvědčení je morální zbraní. Plné jedu, Armageddon,“ zní například text z písně Christian Nationalist z výše zmíněné nové desky. Koncert trval – nepočítaje v to předkapelu – v rychlém tempu zhruba hodinu. „Američani jsou strašně naivní telátka. Muzika dobrá, ale naivita v každém slově,“ prohlásil účastník koncertu Petr. Další z příchozích, Milan, podotkl: „Hmmmm... politické školení. Chyběla busta Marxe a Lenina.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…