Lidovci a Gazdík tasí hodně silná jména. Už je znáte a v Parlamentu nesedí

23.01.2017 7:14

KDU-ČSL a Starostové a nezávislí (STAN). Toto spojení si zapamatujte, neboť to vypadá, že obě strany se spojí v jeden politický projekt. Alespoň kvůli volbám do Sněmovny v tomto roce. Píší o tom Lidové noviny.

Lidovci a Gazdík tasí hodně silná jména. Už je znáte a v Parlamentu nesedí
Foto: Petr Kupka
Popisek: Dana Drábová na přednášce pro studenty VŠB-TU Ostrava
reklama

Starostové a nezávislí pod vedením předsedy Petra Gazdíka se pro projekt vyjádřili v pátek, kde již dokonce navrhli jména potenciálních ministrů. Spoléhají tak například na populární šéfku Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, bývalého ministra dopravy Petra Moose, ekonoma Petra Zahradníka či poslance Jana Farského. Lidovci pak vnímají jako svoji výraznou personu bývalou kandidátku na prezidentku Zuzanu Roithovou. 

Podle místopředsedy STANu Stanislava Polčáka chtějí navrhnout skutečné osobnosti jako kandidáty do vlády. „Aby občané věděli, koho volí, jaká skutečná jména jsou za tím,“ uvedl. Jak se spekuluje v kuloárech, Roithová by pak mohla hrát velmi důležitou roli – mohla by být kandidátkou obou stran na premiérku. 

Diskutuje se také o návrhu názvu. Ve hře jsou například LiSt, Třetí síla či Lípa. Konečné rozhodnutí o společném projektu s lidovci by mělo ze strany Starostů padnout poslední lednový den. Ve hře je ještě spolupráce s SNK-ED a Stranou soukromníků. Lidovci si pak ponechávají čas do konce února. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ten pán, ten miliardář, má styky na policii a další místa, bál jsem se ho, těch jeho praktik… Měsíce sedí ve vazbě, teď začal zpívat. A je to drsná píseň

16:32 Ten pán, ten miliardář, má styky na policii a další místa, bál jsem se ho, těch jeho praktik… Měsíce sedí ve vazbě, teď začal zpívat. A je to drsná píseň

EXKLUZIVNĚ Překvapivé informace prý zazněly před Městským soudem v Praze, který se zabýval údajným p…