Lidský dobytek, svině... Drsná zpověď Petra Nečase

25.07.2013 9:28 | Zprávy

Od večera, kdy policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu vtrhli na Úřad vlády a pozatýkali osm lidí včetně jeho nejbližší spolupracovnice, se Petr Nečas v médiích příliš neukazoval. Jeho velký rozhovor pro týdeník Reflex však přinesl řadu ostrých výroků, jimiž bývalý premiér útočí na policisty a státní zástupce. Jedná se podle něj o jakobínskou inkvizici, která zde chce vytvořit Českou prokurátorskou republiku. Metodami skvěle osvědčenými v komunistické vojenské prokuratuře.

Lidský dobytek, svině... Drsná zpověď Petra Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

Hned v úvodu rozhovoru bývalý premiér Petr Nečas prohlásil, že již není předsedou vlády, a proto se nemusí vyjadřovat tak uměřeně jako ve funkci. A své ambici dostál prakticky ihned. „Když proti vám stojí lidský dobytek a svině, může se stát cokoliv,“ zahájil zostra. A aby bylo zřejmé, koho má na mysli, doplnil, že někteří prokurátoři jsou dnes schopni zneužít úplně všeho.  

Pak se rozpovídal o tom, že právě na něm si lidé, kteří chtějí Českou republiku transformovat na Českou prokurátorskou republiku, chtěli vyzkoušet, že mohou sestřelit úplně každého. „Vždyť já a Jana Nagyová jsme byli objekty soustavné šikanózní péče Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a některých vrchních státních zástupců z Olomouce v čele s panem Bajgerem už od podzimu 2011,“ pokračoval.

Žalobci prý pod různými záminkami mapovali jeho činnost, například když zcela nesmyslně vyslýchali Janu Nagyovou kvůli odhalení utajeného svědka v kauze Pandur, a vyptávali se jí na otázky, které s případem nesouvisely, ale mapovaly činnost předsedy vlády a jeho sekretariátu. Celou věc prý sice řešil s představiteli policie, ale nepřikládal jí takovou důležitost. Až po zadržení Jany Nagyové mu prý došlo, k čemu to všechno směřovalo.

Rukopis komunistických vojenských prokurátorů

Redaktoři Reflexu pak expremiérovi nabídli spekulaci, že v celé věci mohl hrát roli fakt, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci je tradičně baštou bývalých vojenských prokurátorů. Nečas uvedl, že o této souvislosti nepochybuje. „V celé kauze je cítit silný rukopis komunistických vojenských prokurátorů, k nimž měli státní zástupci Ištvan a Bajger vždy blízko,“ prohlásil Nečas a zmínil osobu Igora Stříže, bývalého vojenského prokurátora a dnes náměstka nejvyššího státního zástupce, který dlouhá léta působil na olomouckém vrchním zastupitelství jako náměstek Ivo Ištvana.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz na opuštění ze svěřenského fondu.

Četl jsem, že rozpouštíte svěřenský fond a s tím i názory lidí i politiků: Je zřejmé, že Andrej Babiš neuvažuje o svém vládním angažmá kdykoli do budoucna. Asi jde o reálné zhodnocení situace. Nepočítá se s tím, že by se ještě někdy vracel do exekutivní funkce, a bude se už nadále věnovat správě své...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za „Sláva Rusku“ udání policii. Nerudová drtí odpůrce

21:33 Za „Sláva Rusku“ udání policii. Nerudová drtí odpůrce

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová podpořila výzvu předsedy stany PRO, který vyzval europoslankyni Danu…