Mach bije na poplach. Znovu kvůli Romům

19.03.2016 11:03

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) se před časem jasně postavil za makléřku Elišku Noskovou, která se setkala s provokací řízenou z úřadu ombudsmana. Romská figurantka tehdy žádala o byt v Lovosicích na severu Čech. Došlo na obvinění z rasové diskriminace a soudem nařízenou omluvu makléřky. Předseda Svobodných Petr Mach upozorňuje, že tu je další případ „romské provokace“.

Mach bije na poplach. Znovu kvůli Romům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach

Paní Balogová předstírala zájem o byt v Lovosicích. Když vyšlo najevo, že je Romka, realitní kancelář odmítla zprostředkovat nájem s tím, že si to majitel nepřeje. Zájem o byt byl ale jen fingovaný, šlo o test ombudsmana, zda zájemce o bydlení omezuje rasová diskriminace. Romská figurantka později hnala celou věc k soudu, kde od realitní makléřky Noskové požadovala omluvu a 100 tisíc odškodného. Podle soudu však měla omluva stačit.

Když ještě nebylo jasné, jak kauza dopadne, europoslanec Mach uspořádal pro makléřku sbírku, ze které mělo být případné odškodné hrazeno. Na sociální síti Facebook teď Mach znovu bije na poplach.

„V médiích se objevila zpráva, že je další realitní kancelář popotahována za to, že odmítla zprostředkovat nájem Romům. Šlo ale o fingovaný, předstíraný zájem. A protože nám zbyly peníze ze sbírky, které jsme společně vybrali ve prospěch makléřky Noskové, vyzývám tuto realitku, které Česká obchodní inspekce vyměřila pokutu 20 tisíc, ozvěte se mně, pomůžeme vám,“ vzkázal politik.     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Miroslav Kalousek se omluvil

11:21 Šok: Miroslav Kalousek se omluvil

Ke konci šéfredaktora Petra Fischera ve stanici Českého rozhlasu Vltava se vyjádřil také předseda po…