Maďar se vrací. Bude „vzdálenou formou“ radit Vojtěchovi

07.06.2021 18:35

Epidemiolog Rastislav Maďar se vrací zpět na Ministerstvo zdravotnictví. Bude působit jako odborný poradce šéfa resortu Adama Vojtěcha. Píše to server Lidovky.cz.

Maďar se vrací. Bude „vzdálenou formou“ radit Vojtěchovi
Foto: Repro Rastislav Maďar
Popisek: Epidemiolog Rastislav Maďar

Maďar z Ministerstva zdravotnictví odešel koncem srpna loňského roku po konfliktu s premiérem Andrejem Babišem. Nyní se alespoň na dálku vrací do resortu. „Naše komunikace probíhá vzdálenou formou,“ potvrdil Maďar, jak komunikuje s Ministerstvem zdravotnictví. 

Maďar s Vojtěchem spolupracoval již loni na jaře a v létě při plní vlně pandemie koronaviru. Poté, co se dostal do sporu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) kvůli opětovnému plošnému nasazení roušek, na konci srpna skončil. Spolu se svou skupinou totiž prosazoval, aby se roušky vrátily jako povinnost v hromadné dopravě, ve školách, v obchodech a na skupinových akcích, a to od 1. září. 

Premiér Andrej Babiš (ANO) však tenkrát donutil ministra zdravotnictví Vojtěcha vyhlášení zmírnit a vyjmout z něj školy. Maďar byl následně označen za autora nechtěných protiepidemických kroků, daná skupina odborníků byla následně degradována pod hlavní hygieničku. Maďar svou funkci následně složil. 

„Byla to z mé strany v mnoha ohledech oběť, věc principu, ale abych musel čelit zákeřným podpásovým útokům, to nemám zapotřebí,“ uvedl Maďar, jenž v současné době působí jako děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

13:05 Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla S…