Maláčová chce bojovat proti byznysu s chudobou. Sáhla k Dienstbierovu plánu

10.09.2018 12:37 | Zprávy

Zvládnout takzvaný obchod s chudobou a zlepšit situaci lidí, kteří žijí v nevyhovujících podmínkách v předražených ubytovnách či bytech, by mělo pomoci 15 opatření. Patří mezi ně využívání cenových map s obvyklým nájemným, stanovení počtu osob na danou plochu či sloučení dvou dávek na bydlení do jedné. Jednotlivá ministerstva začnou nyní záměry připravovat.

Maláčová chce bojovat proti byznysu s chudobou. Sáhla k Dienstbierovu plánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Novinářům to dnes po jednání ministrů se zástupci starostů a dalších institucí řekla šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), píše ČTK.

Stejné návrhy projednávala už v minulém období vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), a to před dvěma lety. Opatření navrhli tehdejší ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier a šéfka resortu práce Michaela Marksová (oba ČSSD). Kabinet ČSSD, ANO a lidovců úpravy pak neprosadil. Exministryně ANO Jaroslava Němcová chtěla před několika měsíci situaci chudých v ghettech řešit hlavně výrazným snížením dávek do ubytoven a zpřísněním jejich vyplácení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Nebylo by užitečnější ministerstvo pro digitalizaci?

Spíš než pro sport? Proč se ptám vás, podle mě by to bylo něco pro vás. Škoda, že zřejmě nebudete ministr. Podle mě byste byl dobrý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova garda nejvěrnějších odmítá předat moc v Česku

12:34 Fialova garda nejvěrnějších odmítá předat moc v Česku

Vláda kreatur, fašistů, komunistů, normální člověk ji musí odmítnout. Podobná slova se nyní ozývají …