Malý a tlustý, napsal Trump o Kim Čong-unovi

13.11.2017 12:45

45. prezident USA Donald Trump zase řádí na Twitteru. Přesvědčte se sami. Šlo o Hillary Clintonovou, Rusko, Vladimira Putina a komunistickou totalitní Severní Koreu.

Malý a tlustý, napsal Trump o Kim Čong-unovi
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

Prezident Donald Trump pomalu končí svou dvanáctidenní cestu po jihovýchodní Asii. Během ní navštívil Jižní Koreu, Japonsko či Vietnam. Setkal se v tomto regionu s celou řadou státníků. Mimo jiné i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Ve Spojených státech si za setkání s Putinem vysloužil kritiku. Přesněji řečeno, vysloužil si kritiku za to, co Putinovi řekl. Pán Kremlu nikoli poprvé konstatoval, že Rusové neovlivňovali americkou prezidentskou volbu z roku 2016. Trump odvětil, že mu věří. Později však své vyjádření modifikoval. Věří prý tomu, že Putin myslí vážně to, co říká. Na druhé straně prý však Trump věří také americkým tajným službám, které nepochybují o pokusech ruské vlády ovlivnit americké prezidentské volby.

 

 

V obecné rovině Trump nechápe, proč se dělá z rusko-amerických kontaktů takový problém. „Vzpomenou si média šířící fake news na dobu, kdy kriminálnice Hillary Cintonová v roli ministryně zahraničí žádala Rusko, aby se stalo naším přítelem, když se pokoušela chybně restartovat naše vztahy?“ optal se na sociální síti Twitter Trump. „Obama se pokusil o totéž, ale mezi ním a Putimem nezafungovala osobní chemie,“ doplnil ještě Trump. Mezi ním a Vladimirem Putinem je to zřejmě lepší.

Šéf Bílého domu však nezůstal jen u Ruska. Pár slov přidal i ke komunistické Severní Koreji a severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi. „Proč na mě Kim Čong-um útočí tím, že o mně říká, že jsem starý, když jsem já nikdy neřekl, že je malý a tlustý? Já se přitom tak moc snažím být jeho přítelem. Možná se mi to podaří,“ napsal Trump. Snad s nádechem ironie.

 

 

Trump do jihovýchodní Asie vyrazil také proto, aby se pokusil zklidnit napětí vyvolané podle Spojených států Severní Koreou a ujistit své spojence v regionu o tom,  že Američané na partnery nezapomínají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

13:51 Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

Kolem analytika Štěpána Kotrby je stále živo. Kauza, ve které měl údajně na sjezdu ČSSD napadnout sv…