Máme čas uklízet... Policii unikly do novin informace o mocném Rittigovi

23.12.2013 7:36

Doposud již tak dosti nejasná kauza Jany Nečasové-Nagyové dostává další rozměr. Do údajné korupční sítě, jež měla ovlivňovat veřejné zakázky i práci soudů, podle včera zveřejněných zpráv patřili i někdejší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula a bývalý náměstek ministra vnitra Michal Moroz.

Máme čas uklízet... Policii unikly do novin informace o mocném Rittigovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Podle zmíněných zpráv, zveřejněných týdeníkem Euro, měl být hlavou této společnosti podnikatel Ivo Rittig, již vyšetřovaný v souvislosti s pražským dopravním podnikem. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

V dokumentu olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je naznačeno, že bývalý náměstek pražského státního zastupitelství Grygárek mohl brát právě od Rittiga až miliony korun.

Další jméno, které se v dokumentech nově objevuje, patří bývalému náměstku ministra vnitra Michalu Morozovi. Když se měl vloni vrátit do funkce odvolaný vrchní státní zástupce Rampula, podnikatel Rittig měl telefonovat právě náměstkovi Morozovi, že kvůli nadcházejícímu víkendu mají zatím čas „tam tři dny uklízet, že se o tom bavil s Liborem a ten něco vymyslí“.

Podle státního zastupitelství se právě u Libora Grygárka sbíhaly všechny nitky vedoucí od závažných kriminálních kauz i od podezřelých bankovních převodů. Čelí i obvinění z maření vyšetřování, odkud pocházely peníze na švýcarském kontu pražského podnikatele Romana Janouška, jenž měl mít nebývalý vliv na pražském magistrátu.

Podle policejního vyšetřování žije bývalý náměstek Grygárek s rodinou nad poměry. „Majetková aktivita JUDr. Libora Grygárka a jeho rodiny hrubě neodpovídají jeho příjmům," píší žalobci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…