Mami, schovej peníze? Lidé od Zemana prý posílali miliony matce zatčeného Švachuly

27. 3. 2019 8:05

Politik hnutí ANO Jiří Švachula měl podle policie zprostředkovat ovlivnění tendru na mýto. Peníze však nekončily u něj, ale... Nevěřili byste kde? No přeci na účtě jeho dvaasedmdesátileté matky Ludmily. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Mami, schovej peníze? Lidé od Zemana prý posílali miliony matce zatčeného Švachuly
Foto: repro Youtube.com, tan
Popisek: Otevření brněnské tržnice se v roce 2017 účastnil i politik Švachula (vlevo)
reklama

MF Dnes mimo jiné rozplétá to, že miliony od podnikatelů blízkých Hradů přistály na účtu Jiřího Švachuly. Deník mimo jiné poukazuje i na to, že prezident Miloš Zeman  v souvislosti s kauzou odmítá odvolat šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje, a  to přestože jej policisté podezřívají z manipulování miliardové zakázky na mýto. 

Anketa

Pokud bude Babiš obžalován v kauze Čapí hnízdo, měl by odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 15313 lidí

Švachula měl podle všeho stát za zprostředkováním schůzky mezi Rafajem a šéfem poslaneckého klubu Jaroslavem Faltýnkem. Ten to sice odmítá, Švachula však dokonce sedí ve vazbě. Je podezřelý totiž i z masivní manipulace veřejných zakázek v Brně, díky níž si měl přijít na devět milionů korun. Na jeho účtech se však našlo jen několik set tisíc korun. Více bylo u jeho 72leté matky Ludmily. Na její účet pak měl sám Švachula přístup. 

V té  souvislosti MF Dnes zmiňuje 1,15 milionu korun od podnikatele Vladimíra Plašila, jenž je majitelem strojírenské firmy Alta. Zástupci společnosti létají do Ruska či na Ukrajinu s českou hlavou státu. Proč peníze Švachulové společnost poslala, Plašil MF Dnes nevysvětlil. 

Další částka od lidí napojených na Hrad byla 20 milionů. I ta přitekla Švachulovi, jež ji následně převedl opět na konto své matky Ludmily. Byla za prodej brněnské energetické firmy Rouchovanská sluneční, jež vybudovala fotovoltaickou elektrárnu společnosti GEEN. Tato společnost figuruje v kauze Liglass, jež souvisela s výstavbou kyrgyzských vodních elektráren. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…