Mandátový výbor se kvůli vydání Nečase sejde příští středu

12.07.2013 9:46 | Zprávy

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se bude zabývat žádostí státního zástupce o vydání expremiéra Petra Nečase k trestnímu stíhání příští středu 17. července od devíti hodin ráno.

Mandátový výbor se kvůli vydání Nečase sejde příští středu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér v demisi Petr Nečas

Vyplývá to z pozvánky na jednání výboru, která je k dispozici na webových stránkách sněmovny. Z dosavadních informací se zdá zřejmé, že výbor o svém doporučení nerozhodne a spíš si vyžádá další podklady od policie.

Nečas korupci popírá

Státní zástupce chce Nečase stíhat kvůli úplatkářství a zneužití pravomoci. Souvisí to s kauzou Nečasovy blízké spolupracovnice Jany Nagyové a údajné politické korupce. Nečas podle policie slíbil trojici tehdejších poslanců ODS úplatek za to, že složí poslanecký mandát, a údajně také zajistil jeho poskytnutí. Expremiér ale tvrdí, že žádná dohoda o rezignaci rebelujících poslanců ODS na jejich poslanecké mandáty výměnou za jiné funkce uzavřena nebyla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

0:00 Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

„Máme zločineckou, nekompetentní vládu, která ohrožuje naši bezpečnost a nikdy neřekne pravdu,“ tvrd…