Manželku kmotra Dlouhého už prověřuje finanční úřad

25. 4. 2012 20:04

Janě Dlouhé, manželce občanského demokrata Pavla Dlouhého, přišly na účet desítky milionů korun. Přitom je žena v domácnosti, která platí velice nízké daně. Na kauzu si už posvítil i finanční úřad.

Manželku kmotra Dlouhého už prověřuje finanční úřad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Informaci potvrdil pro MF Dnes úředník blízký vyšetřování. Celá akce začala z podnětu Finančního analytického úřadu (FAÚ) ministerstva financí. Jana Dlouhá je manželka vlivného jihočeského politika Pavla Dlouhého.

Dlouhá dostala na účet desítky milionů korun z firmy Rybářství Třeboň, která inkasovala státní dotace. Přitom je žena v domácnosti, a tak platí minimální daně. Za poslední čtyři celkem asi 25 tisíc korun.

"Veškeré transakce mojí ženy spočívaly v legálních operacích, na které se buď nevztahuje daňová povinnost - nákup a prodej akcií společností, kde měla má žena účast - nebo ze zákona tyto výplaty daní vyplácející subjekt, například dividendy," hájí se Dlouhý.

Dlouhého před třemi lety označil expremiér Mirek Topolánek za stranického kmotra ODS, kde je členem výkonné rady. Dále figuruje v představenstvu právě třeboňského rybářství, které získalo v minulosti řadu státních dotací.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…