Manželství homosexuálů? Lidem to pomůže, prozradil herec v rozhlase

13.10.2019 18:15

Herec Jakub Žáček se netají tím, že je homosexuál. Pokud s tím někdo má problém, prý to není hercova věc, ale těžkost pro lidi, kteří s tím mají problém. Pokud bude uznáno uzavřít manželství i párům stejného pohlaví, společnosti to prý pomůže.

Manželství homosexuálů? Lidem to pomůže, prozradil herec v rozhlase
Foto: pixabay.com
Popisek: Gay vlajka

Jakub Žáček se nijak netají tím, že je homosexuálem. Na Wikipedii otevřeně prozrazuje, kdo je jeho registrovaným partnerem.

Já s tím problém nemám, já už jsem stará páka. Už jsem se naučil nechat to na jiných, pokud s tím má někdo problém. Člověk zpětně zjistí, že není s čím se vyrovnávat. Zrovnoprávnění sňatků bez ohledu na pohlaví nikomu neublíží a někomu pomůže. Myslím, že to většina lidí pochopila. Přesto si někdo myslí, že je to nemoc. Nemoc ale je, když teď chraptím. A já nechraptím, protože jsem gay, ale protože jsem se jako teplouš nastydl,“ prozradil Žáček v rozhovoru s Terezou Kostkovou na vlnách Českého rozhlasu.

Má za to, že by společnosti neuškodilo, kdyby stejnopohlavní páry měly právo uzavírat manželství. „To nikomu neublíží a některým lidem to pomůže. Vsadí je to do společnosti a nebudou si připadat méněcenní,“ pokračoval Žáček, syn slavného básníka Jiřího Žáčka. „A myslím, že už to většina lidí pochopila. V protiargumentaci se objevuje radikalismus nebo nepochopení,“ doplnil herec.

Lidé by podle něj měli pochopit, že homosexualita není nemoc. A nevidí nic špatného na tom, když se někdo otevřeně přizná ke své sexuální orientaci. Čím víc lidí to otevřeně přizná, odhalí své city, tím přijatelnější to podle Žáčka pro společnost bude.

Ale trápí ho ta obrovská lidská hloupost, pokud jde o adopci dětí, kroutil hlavou host v rádiu s tím, že když by homosexuálové vychovávali dítě, nevychovají z něj homosexuála.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…