Marek Benda se omluvil za svůj šokující výrok o dětech z dětských domovů

01.08.2014 14:02

Poslanec občanských demokratů Marek Benda se postaral o poprask. V televizní debatě řekl na demokratického politika v 21. století neuvěřitelnou větu. Katolík a čtyřnásobný otec odsoudil všechny děti z dětských domovů s tím, že „nejsou v reálu použitelné“. Parlamentní matador z disidentské rodiny se teď snaží z výroku vybruslit a omlouvá se, jak to jen jde.

Marek Benda se omluvil za svůj šokující výrok o dětech z dětských domovů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Dlouholetý poslanec ODS a nyní člen ústavně právního výboru sněmovny Marek Benda má po svém televizním vystoupení k adopci dětí homosexuálními páry hlavu plnou starostí. Pokouší se zmírnit dopad svého výroku o dětech z dětských domovů. Řekl totiž, že „nejsou v reálu použitelné“. Jeho snahu vysvětlit, jak to myslel, sleduje server echo24.cz.

Poslanec a otec čtyř dětí se v červencovém vysílání Událostí, komentářů, kdy proti němu seděl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), neudržel. Nejdřív se snažil vysvětlit, že v dětských domovech jsou děti mnohdy tak nemocné, že nikde jinde nepřežijí.

Šlo prý o použitelnost z hlediska možné adopce

„Dobře víte, pane ministře, že v dětském domově žádné použitelné děti v reálu nejsou. To je přece realita,“ prohlásil. Řeč byla o adopci a registrovaném partnerství.

Podle serveru Echo24.cz jde o výrok, který by mohl zhatit jeho politickou kariéru. Už při vysílání relace si prý uvědomil, že jeho vyjádření nebylo šťastné a už tam se jej snažil mírnit.

Dnes přišel s jasnou omluvou pro iDnes.cz. „Opravdu použitelnost se netýkala dětí jako božích stvoření nebo lidských bytostí, ale z hlediska možného použití k adopci,“ uvedl Benda, který je sám katolík a pochází z disidentské rodiny. To, aby v Česku mohly adoptovat děti páry homosexuálů, ale nadále odmítá a dál prý odmítat bude.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

4:46 Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

„Fotit se s cedulkou ‚Slovákům vstup zakázán‘ a potom se předvádět ve slovenském dresu může jen čist…