Marek Benda žádá omluvu od Miloše Zemana

18.05.2016 19:59

Poslanec ODS Marek Benda je rád, že prezident Miloš Zeman přiznal chybu, a požádal ho o omluvu pravicové vládě Petra Nečase (ODS), protože „jen idiot chybu nepřiznává“.

Marek Benda žádá omluvu od Miloše Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Prezident Miloš Zeman během návštěvy Olomouckého kraje zdůraznil, že ctí presumpci neviny a považuje za nevinného i současného hejtmana zvoleného v kraji za ČSSD Jiřího Rozbořila. Ten se ocitl v hledáčku státních zástupců. Hlava státu dala najevo, že považuje za nevinného každého člověka, o kterém soud nerozhodne jinak pravomocným verdiktem. Hledí tedy stejně i na hostitelského hejtmana.

Marek Benda z ODS v této souvislosti ocenil, že se prezident konečně přidal na stranu lidí, kteří ctí presumpci neviny. Připomněl však Zemanovi, že ne vždy se v roli prezidenta vyjadřoval stejně. Stačí si vzpomenout na kauzu Jany Nagyové, dnes Nečasové.

„Žádám prezidenta republiky ovšem o omluvu všem představitelům tehdejší vládní koalice, vždyť to byl on, kdo po setkání s panem Ištvanem prohlásil, že vládu pravice nejmenuje. Neboť by některým z jejích členů hrozilo trestní stíhání a zatčení. V souladu s jeho zásadou, že jen idiot nepřizná svoji chybu, když ji udělá, ho vyzývám, aby uznal, že udělal chybu, když uvěřil panu Ištvanovi,“ píše Benda.

Sám prezident při návštěvě Olomouckého kraje uznal, že akce, která započala zásahem na Úřadu vlády, nedopadla nijak slavně, viděno dnešní optikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …