Martin Bursík ve studiu DVTV: Babiš a Okamura spolu ve vládě, to je veliké fuj. Sám kandidovat nechce, je prý příliš výrazný

01.08.2017 21:57

Martin Bursík předsedá Liberálně ekologické straně, která se rozhodla jít do těchto voleb po boku Miroslava Kalouska a jeho TOP 09. Chce čelit šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který je pro Bursíka absolutně nepřijatelný. Filipovi Horkému v internetové televizi DVTV také vysvětloval, proč v těchto podzimních volbách nekandiduje. V minulosti prý musel čelit několika očerňujícím kampaním, ačkoli se prý ničeho zlého nedopustil.

Martin Bursík ve studiu DVTV: Babiš a Okamura spolu ve vládě, to je veliké fuj. Sám kandidovat nechce, je prý příliš výrazný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík

„Babiš není volba,“ řekl Bursík hned na úvod rozhovoru pro internetovou televizi DVTV. Babiše považuje za antisystémového politika, s nímž není možné se spojovat, pokud to někdo myslí vážně s obhajobou demokracie a západní orientace této země. Podle Bursíka bychom i nadále měli patřit do EU, do NATO a hájit politiku lidských práv, jak to prosazoval už první český prezident Václav Havel.

Přál by si, aby se k moci nedostal Babiš, který by mohl vládnout s komunisty nebo s Okamurou. Spolupráci s Okamurou údajně připustil místopředseda hnutí ANO, vicepremiér a ministr životního prostředí  Richard Brabec. „To je veliké fuj z mého pohledu, musím říct,“ kroutil hlavou Bursík. „Babiš může používat úplně všechno a má peníze a má média,“ tepal šéfa hnutí ANO dál.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Demokratické strany se zkrátka musí semknout, aby se politická soutěž zase vrátila do standardních kolejí. Není si prý ale jist, jak se zachovají po volbách třeba lidovci. V roce 2013 prý vyjednával s KDU-ČSL o spolupráci, ale projekt nevyšel. Zpětně toho ani moc nelituje, když vidí, že lidovci po čtyři roky spolupracovali s Babišem.

TOP 09 sice podporuje, ale do Poslanecké sněmovny letos na podzim nekandiduje. Proč? „Já jsem o tom hodně přemýšlel v tom smyslu, že si uvědomuji, že jsem neprávem vnímán jistým způsobem kontroverzně... Já jsem byl výrazný politik, vedl jsem stranu a prosazoval jsem řadu témat, jež také měla řadu oponentů... Šel jsem proti těžařům, kteří těží uhlí, prosazoval jsem omezení kamionové dopravy v pátek a prosazoval jsem odpadové hospodářství,“ vypočítával Bursík.

Celý rozhovor naleznete zde

Kvůli tomu prý některým lobbistickým skupinám nevoněl a v minulosti proti němu vedly očerňující kampaně. „Nemám sice nic negativního a nic jsme neudělal, ale pomluva je něco, co s vámi jde deset let a musíte tomu čelit. Čili já deset let odpovídám na otázky kolem fotovoltaiky, i když jsem s tím neměl nic společného,“ vysvětloval v pořadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

14:02 Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

REPORTÁŽ „Během několika let může situace vykrystalizovat ve vážný sociální nepokoj, který bude char…