V letošním roce jsem navštívil vojenské veletrhy Eurosatory 2018 v Paříži a Army 2018 v Moskvě. Bylo to opravdu zajímavé, zvláště z hlediska srovnání obou měst i veletrhů a samozřejmě naší republičky.
V Rusku jsem nebyl tři roky a dost se tam změnilo. Reálná situace se dost odlišuje od protiruské propagandy v evropských médiích. Je fakt, že Moskva je výkladní skříní státu. Nicméně totéž platí o více evropských městech z hlediska jak vzhledu, tak životní úrovně obyvatel ve srovnání s jinými destinacemi státu. Stačí porovnat Prahu a severní Čechy.
V Moskvě a okolí je vidět především obrovský stavební rozvoj. Přitom se staví účelově a potřebně, především obytné domy a infrastruktura typu nových nádraží a železničních tratí pro nové vlaky. Nevytvářejí se zbytečné nesmysly typu drahých, šest metrů širokých dlážděných chodníků jako v Praze, aby se honem ještě něco získalo před koncem funkčního období partajního úřednictva na magistrátu a zároveň zhoršily průjezdnost a kvalita ovzduší. Navíc je třeba konstatovat, že v Moskvě je na ulicích čistěji než v Praze, natož v Paříži.
Kromě toho v Moskvě na ulici nepotkáte opilce, žebráky, páchnoucí bezdomovce, povalující se feťáky a dredaře, natož nějaké otravné islámské kazatele či agresivní migranty. Ne že by tam panoval láskyplný multikulturalismus podle bláznivých iluzí euromarxistů. Nicméně lidé se respektují a cizinci ze států SNS a Ukrajiny (minimálně 2,5 milionu a nehrnou se zpět do ukrajinské armády) přijíždějí za prací a pracují. Parazité nejsou vítáni ani živeni na úkor pracujících. Lidé se obecně chovají slušně. Mnozí se diví, proč se vůči nim organizuje v EU dlouhodobá nenávistná válečnická kampaň. Koneckonců Rusové jsou Evropané s křesťanskou historií, na což mnozí propagandisté v EU i ČT zapomínají v rámci ideologického podlézání válečným štváčům. Nicméně ani přistěhovalci z Asie nejsou v Rusku problematičtí, spíše naopak, takže můžeme mluvit o funkčním společenství různých ras, které žije civilizovaně. Přitom policie je méně viditelná než v dřívějších letech. Možná právě eurasijské společenství, které stojí na základech světové civilizace, je perspektivnější než agresivní afroislámský primitivismus importovaný v současné době do EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Martin Koller