Martin Komárek už mluví o jednobarevné vládě ANO

20. 6. 2017 20:00

Poslanec hnutí ANO Martin Komárek se na sociální síti Facebook rozpovídal o volebních šancích Babišova hnutí. Za určitých okolností se prý můžeme dočkat jednobarevné vlády hnutí ANO. Sehraje v tom prý roli dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých.

Martin Komárek už mluví o jednobarevné vládě ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek

Martin Komárek má za to, že ČSSD a ODS svou politikou odradily velké množství voličů. Odradily je až tak moc, že k moci nastoupilo nové hnutí, které se před sněmovními volbami blíží k tak dobrému výsledku, že by mohlo po volbách sestavovat jednobarevnou vládu. Komárek prý tento vývoj předvídal už před lety.   

„Miloš Zeman mě ve svých politických pamětech ‚znemožnil‘ mnohem rafinovaněji než všichni ostatní. Měli na to právo, psal jsem vždycky ostře. A podobně jako Zeman v politice jsem se mýlíval v novinařině. Řada mých ‚prognóz‘ ale vyšla. Například ta, že politické vakuum, které vytvořil odliv voličů od ideově a personálně vyprázdněných ODS a ČSSD, vyplní nové hnutí. A předpověděl jsem i to, že politika se může změnit k lepšímu, až když toto nové hnutí získá dominanci, tedy nejméně třicet pět procent voličů,“ napsal Komárek.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V České republice se může zopakovat polský scénář, kde vládní Právo a spravedlnost získala většinu v parlamentu, protože polská levice ve volbách pohořela. Jestliže v Česku podobně pohoří dvojkoalice lidovců se Starosty a nezávislými, cesta k jednobarevné vládě hnutí ANO s Andrejem Babišem v čele může být otevřená.  

„Chápu obavy špiček ANO před přiznáním takového scénáře. Čeští voliči rádi vyvažují a mohli by se zaleknout příliš velké síly Andreje Babiše. Osobně se ale domnívám, že si strana, která chce zásadně změnit správu státu, která až dosud brzdí ekonomický rozvoj země a otravuje lidi, musí mít takové sebevědomí, aby si o většinovou podporu řekla. Takový Macron ve Francii to zvládl,“ zdůraznil Komárek.

Martin Komárek doslova napsal:

Kdybych byl ještě komentátorem, napsal bych:

To já fakt nejsem, pane Babiši...

Když jsem před časem s nadsázkou a ironií napsal na facebook, že jsem se jel do Polska učit, jak se dělá jednobarevná vláda, ne úplně dobře připravený předseda Ano pan Andrej Babiš mě za to údajně počastoval nehezkým slůvkem na nějaké besedě.

Na to jsem byl jako komentátor od politiků zvyklý, koneckonců, v dobrém mi spílal vlastní otec Valtr Komárek. Miloš Zeman mě ve svých politických pamětech „znemožnil“ mnohem rafinovaněji, než všichni ostatní.

Měli na to právo, psal jsem vždycky ostře. A podobně jako Zeman v politice, jsem se mýlíval v novinařině. Řada mých „prognóz“ ale vyšla. Například ta, že politické vakuum, které vytvořil odliv voličů od ideově a personálně vyprázdněných ODS a ČSSD vyplní nové hnutí. A předpověděl jsem i to, že politika se může změnit k lepšímu, až když toto nové hnutí získá dominanci, tedy nejméně třicet pět procent voličů.

Poslední průzkumy (byť Zeman nazývá všechny průzkumy idiotskými) ukazují, že ANO se této hranici blíží. Jednotlivý průzkum samozřejmě důvěryhodný není. Většina agentur vydělává peníze na průzkumech trhu pro velké firmy. Pravidelné politické okénko používají spíše pro reklamu a domnívám se, že údaje shánějí dosti ledabyle. Pokud však všechny průzkumy tvrdí totéž, tedy strmý pád sociálních demokratů a poklidný vzestup ANO, musí je prognostik brát vážně.

Jednobarevná vláda spadla do klína Právu a spravedlnosti pana Kaczynského v Polsku do klína proto, že se o pár hlasů nedostala do sněmovny levicová koalice. Pokud u nás propadne nešikovná koalice lidovců a STANu a do sněmovny se nedostanou strany, které balancují na hranici pěti procent, může výsledek kolem pětatřiceti procent stačit k sestavení vlády jedné strany. I kdyby měla ovšem vítězná strana kolem devadesáti mandátů, může fakticky vládnout sama.

Chápu obavy špiček ANO před přiznáním takového scénáře. Čeští voliči rádi vyvažují a mohli by se zaleknout příliš velké síly Andreje Babiše.

Osobně se ale domnívám, že si strana, která chce zásadně změnit správu státu, která až dosud brzdí ekonomický rozvoj země a otravuje lidi, musí mít takové sebevědomí, aby si o většinovou podporu řekla.

Takový Macron ve Francii to zvládl.

Díky, až jste to dočetli až sem. Víc provokativních komentářů a nejvíc nekorektní verše na světě najdete na komarkovynoviny.cz.
A taky OSKARA!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…