Masakr v Berlíně: Jaromír Štětina sklidil výsměch. A nejen on

20. 12. 2016 11:40

Své k útoku v Berlíně řekl pro ČT24 i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. Čin mladého uprchlíka označil za barbarský.

Masakr v Berlíně: Jaromír Štětina sklidil výsměch. A nejen on
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

„Musí být stále opakováno, že zločin je zločin,“ sdělil úvodem Štětina. „To, co se odehrálo, je neomluvitelný a barbarský zločin,“ domnívá se. Jediný způsob, jak se těmto útokům bránit, je, aby Evropa zůstala jednotná. „My musíme zabránit všem těm rozkladným snahám, ať už přicházejí z Ruské federace nebo z Evropského parlamentu. Ať už jsou to faragovci, lepenovci, ať je to již náš europoslanec pan Mach. Evropa musí zůstat jednotná,“ sdělil.

„Nejednotnost přišla s nástupem nových zemí do Evropské unie. A z nich přicházejí ony politické tanečky. Musí se říkat pravda, i o tom, že existují i daleko větší nebezpečí,“ domnívá se. Zkritizoval především země Visegrádské čtyřky kolem uprchlické krize. „Tam jsme se neosvědčili, například Česlá republika, jako důstojný partner Evropské unie,“ řekl.

Útoky, které se nyní dějí, však podle něj spíše spějí k rozdělení, nikoliv k jednotě. „Máme strach. A to je živná půda pro všechny populisty,“ myslí si. Důležité je nyní táhnout za jeden provaz. A to je velmi obtížné. 

Za svá slova však pochvalu nesklidil. Obul se do něj například europoslanec za ODS Jan Zahradil. „Mohl by se ve veřejnoprávním médiu k tomu Berlínu vyjádřit také třeba někdo z jiného názorového proudu, než který reprezentují europoslanci Štětina, Pospíšil (oba EPP), exministr Dienstbier nebo ‚expert‘ Šonka?“ zeptal se.

Ostřeji se však vyjádřil šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „Visegrádský islamismus je vrcholné zlo. Štětina má pravdu,“ podotkl Plesl. „A každý, kdo bude dál na Facebooku šířit jakékoli dezinformace kromě pravdivé verze, že zabíjel polský kamion, půjde k Chovancovi na výslech. Tak bacha. Chovanec má oči a uši všude,“ řekl také.

Rýpl si však také do státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy. „Už aby byl Tomáš Prouza ministrem pro migraci. Německo potřebuje ulevit,“ sdělil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …