Masakr v Ostravě: Ta sprostota v Česku! Generál vidí šokující příčiny smrti 6 lidí

10.12.2019 11:12

Střelba v čekárně ostravské traumatologické ambulance přinesla smrt šesti lidem, tři další byli zraněni. Někteří okamžitě začali hovořit o bezpečnostních opatřeních, která by měla být přijata. Podle generála Andora Šándora, bývalého šéfa Vojenského zpravodajství, ale nemocnice z principu nikdy nedokáží takovým útokům zcela zabránit.

Masakr v Ostravě: Ta sprostota v Česku! Generál vidí šokující příčiny smrti 6 lidí
Foto: Policie ČR
Popisek: Po střelbě v ostravské nemocnici
reklama

V úterý kolem sedmé hodiny ranní se měl v čekárně ambulance zvednout muž a začít střílet do ostatních pacientů. Celkem jich měl zasáhnout devět. Čtyři lidé na místě zemřeli, dva další později na operačním stole.

Pachatel z místa činu odjel v automobilu, policie po něm začala intenzivně pátrat. Zhruba tři hodiny po činu pachatel zemřel při policejním zásahu.

Na událost okamžitě reagoval premiér Andrej Babiš a další politici. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se okamžitě vrací ze zahraniční cesty v Rijádu.

Na zajímavý fenomén upozornila novinářka Leila Chaladíková. Policie nejprve zveřejnila, že pátrá po muži v červené bundě. Někteří lidé na sociálních sítích okamžitě komentovali, že je na první pohled psychopat a není divu, že spáchal takový čin. Jenže pak policie oznámila, že tento muž není pachatelem, ale shání jej jako důležitého svědka.

Šándor o střelbě v Ostravě

Jiní očekávají, že se nyní začne z některých stran ozývat, že by měly být zcela zakázány střelné zbraně. A okamžitě se ozvaly reakce, že „jediný, kdo zastaví špatného člověka se zbraní, je dobrý člověk se zbraní“. Takto prý byli „bezbranní lidé předhozeni magorům jako na střelnici“.

Bývalý šéf Vojenského zpravodajství generál Andor Šándor považuje událost v ostravské nemocnici za „otřesný čin“. Ukazuje se prý, že ani u nás nejsme osvobozeni od šílených střelců, známých třeba z USA. A nemocnice, kam chodí lidé, podle něj nikdy nebude proti takovým šílencům zcela imunní. „Nemocnice je klasický měkký cíl, který, má-li sloužit k tomu, k čemu byla zřízena, pak nikdy nemůže být bezpečná,“ obává se.

Co je podle něj ale nebezpečné, je „stoupající míra nenávisti, hrubosti, netolerance, sprostoty a agrese mezi občany této země,“ kterou v poslední době sledujeme. Ta může takové projevy násilí nebezpečně povzbuzovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…