Máte právo se bránit se zbraní. Poslanci schválili novelu Listiny

18.06.2021 16:05

Úspěch českých majitelů zbraní navzdory Evropské unii! Právo bránit sebe i jiné se zbraní v ruce se nejspíš stane součástí ústavního pořádku. Dnes o tom rozhodla Sněmovna na návrh Senátu. Ten musí ještě návrh schválit také, ale vzhledem k tomu že jej sám navrhl se v tom nečeká problém.

Máte právo se bránit se zbraní. Poslanci schválili novelu Listiny
Foto: Repro Youtube
Popisek: Samopal vz.58

Poslanecká sněmovna dnes schválila ústavní zakotvení práva na obranu sebe i jiných se zbraní. „Změna tak navrhuje explicitní právo na ochranu života. Stanovuje, že může jít o obranu se zbraněmi,“ uvedl předkladatel návrhu, senátor Martin Červíček z ODS. Spolu s ním ho navrhovalo dalších 34 senátorů.

Listina základních práv a svobod by podle Senátu měla nyní obsahovat ustanovení o tom, že  „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon“. Tato změna by podle senátorů měla posílit pozici České republiky při projednávání regulací neustále plynoucích z Evropské unie.

Přijatá novela má původ v petici, kterou podepsalo více než 100 tisíc lidí a která byla reakcí majitelů zbraní na pokusy EU okleštit vlastnictví i legálně držených zbraní. Brusel argumentoval hlavně potřebou bránit teroristickým útokům, které bují zejména západní Evropě. Majitelé zbraní logicky argumentovali tím, že teroristé legálně držené zbraně používají v minimu případů.

I tak Česká republika ale neuspěla u Soudního dvora EU a kontroverzní směrnici musela přijmout v nezbytně nutné míře. Ta zavádí dvě kategorie zbraní. Doba platnosti zbrojních průkazů zůstává na deset let.

LIGA LIBE, hnutí bojující podle svých slov za práva každého slušného bezúhonného občana na zbraň či sebeobranný prostředek a bojující proti populistickým zákazům v této oblasti, má dnes šťastný den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

16:02 „Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

Po sociálních sítích koluje obrázek s jednoduchým návodem, jak zabít premiéra Andreje Babiše. Obráze…