Mayová udeřila na kritiky předložené dohody o vystoupení z EU: Vystavujete riziku demokracii a živobytí voličů

6.1.2019 9:58 dop.

Britská premiérka Theresa Mayová klade důraz na to, aby si kritici stávající dohody o brexitu z řad britských zákonodárců uvědomili, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí voličů. Nejlepší způsob, jak ochránit pracovní místa Britů a bezpečnost v zemi, je podle jejích slov podpoření předložené dohody o vystoupení z Evropské unie.

Mayová udeřila na kritiky předložené dohody o vystoupení z EU: Vystavujete riziku demokracii a živobytí voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Podle Mayové její dohoda s Bruselem realizuje výsledek plebiscitu z června 2016 a vrací Británii kontrolu nad svými financemi, zákony a hranicemi. Uvedla také, že kromě jiného chrání pracovní místa britských občanů a přináší jistotu pro podnikatelskou sféru.

Britská premiérka poukazuje na to, že nikdo jiný nemá alternativní plán, který by v těchto třech zkouškách obstál. Apeluje tak jak na zastánce vypsání nového referenda, tak na poslance, kteří jsou podle jejího vyjádření tak zaměřeni na svou konkrétní vizi brexitu, že by nakonec mohli z dokonalého ideálu učinit nepřítele dobré dohody.

„Obě skupiny jsou motivované tím, co považují za nejlepší pro zemi, ale jedna i druhá si musí uvědomit, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí našich voličů,“ míní Mayová.

Z hlediska brexitu čeká Británii přelomových deset dní. Ve středu se v dolní komoře parlamentu opět rozjede debata o brexitové dohodě, hlasovat by pak poslanci měli 15. nebo 16. ledna.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odporná xenofobie. Kolektivní vina!“ Konec všech Rusů v EU? Zlomová výzva z Pobaltí narazila v ČR

19:22 „Odporná xenofobie. Kolektivní vina!“ Konec všech Rusů v EU? Zlomová výzva z Pobaltí narazila v ČR

Estonsko a Finsko chtějí, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Podle nich by nemělo b…