Mayová udeřila na kritiky předložené dohody o vystoupení z EU: Vystavujete riziku demokracii a živobytí voličů

06.01.2019 9:58

Britská premiérka Theresa Mayová klade důraz na to, aby si kritici stávající dohody o brexitu z řad britských zákonodárců uvědomili, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí voličů. Nejlepší způsob, jak ochránit pracovní místa Britů a bezpečnost v zemi, je podle jejích slov podpoření předložené dohody o vystoupení z Evropské unie.

Mayová udeřila na kritiky předložené dohody o vystoupení z EU: Vystavujete riziku demokracii a živobytí voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Podle Mayové její dohoda s Bruselem realizuje výsledek plebiscitu z června 2016 a vrací Británii kontrolu nad svými financemi, zákony a hranicemi. Uvedla také, že kromě jiného chrání pracovní místa britských občanů a přináší jistotu pro podnikatelskou sféru.

Britská premiérka poukazuje na to, že nikdo jiný nemá alternativní plán, který by v těchto třech zkouškách obstál. Apeluje tak jak na zastánce vypsání nového referenda, tak na poslance, kteří jsou podle jejího vyjádření tak zaměřeni na svou konkrétní vizi brexitu, že by nakonec mohli z dokonalého ideálu učinit nepřítele dobré dohody.

„Obě skupiny jsou motivované tím, co považují za nejlepší pro zemi, ale jedna i druhá si musí uvědomit, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí našich voličů,“ míní Mayová.

Z hlediska brexitu čeká Británii přelomových deset dní. Ve středu se v dolní komoře parlamentu opět rozjede debata o brexitové dohodě, hlasovat by pak poslanci měli 15. nebo 16. ledna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…