Mediální přestup roku. Drtinová s Veselovským prý mohou začít pracovat pro Bakalu

27.02.2014 8:16

V posledním týdnu se rozpadl moderátorský tým České televize, když během několika dní ohlásily odchod dvě klíčové osobnosti. Moderátoři Martin Veselovský a Daniela Drtinová, dlouholeté hvězdy hlavní večerní diskusní relace Události, komentáře, podle Lidových novin mají další společné plány. Tentokrát však nikoliv pod veřejnoprávní vlajkou, ale v soukromém mediálním domě.

Mediální přestup roku. Drtinová s Veselovským prý mohou začít pracovat pro Bakalu
Foto: ReproFoto. ČT
Popisek: Daniela Drtinová
reklama

Lidové noviny citují zdroje z vydavatelství Economia, vlastněného miliardářem Zdeňkem Bakalou. Finančník a uhlobaron, který se veřejně zviditelnil též svými aktivitami na podporu Václava Havla a blízkými vztahy s Karlem Schwarzenbergem, vydává mimo jiné Hospodářské noviny a týdeníky Respekt a Ekonom.

Podle těchto zdrojů probíhají již několik týdnů jednání mezi zástupci Bakalova vydavatelství a moderátorským týmem. Za ten má jednat Jan Rozkošný, bývalý editor Událostí, komentářů, který rovněž opustil Kavčí hory.

Základem spolupráce by měl být pořad stejného formátu, jako byly Události, komentáře, tedy každovečerní diskusní relace, která by se vysílala přes internet na webech, které Economia provozuje.

Zástupci vydavatelství na dotaz Lidových novin nevyloučili, že jednání s odcházejícími hvězdami České televize probíhají. Doposud však nemělo být nic schváleno. V Bakalově vydavatelství teď prý řeší zejména ekonomickou stránku projektu.

Zdeněk Bakala v minulém roce v rámci zefektivnění práce sestěhoval všechny své redakce do prostor v pražském Karlíně. V karlínském newsroomu je vybudované studio pro televizní vysílání po internetu, neboť s myšlenkou internetového vysílání si vydavatelství pohrávalo již dříve.

Zástupci vydavatelství měli potvrdit, že o spolupráci se známými televizními tvářemi Drtinovou a Veselovským mají zájem. Moderátoři se k tomuto tématu odmítají vyjadřovat, ale když Daniela Drtinová pro server iHNed.cz (mimochodem rovněž patřící do Bakalovy mediální skupiny) vysvětlovala svůj odchod z ČT, uvedla, že by ráda spolupracovala se svými kolegy, kteří se rovněž rozhodli televizi opustit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

21:35 „Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

ODS se v tomto týdnu finálně dohodla na spojení s KDU-ČSL a TOP 09 do příštích parlamentních voleb. …