Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl

26.08.2019 7:11

Spor o to, zda se má Česko připojit k devatenácti dalším zemím a začít platit eurem tvrá již dlouho. Mnozí argumentují tím, že by se přijetím eura eliminovalo kurzové riziko. Ale pak jsou tací, kteří argumentují čistě ideologicky a tvrdí, že bez eura nebude Česko nikdy na Západě, a dávají za příklad sousední Slovensko. Naposledy publicista Miroslav Motejlek. V komentářích ovšem myšlenku odsoudili. „Meleš kraviny, demagogu,“ ozvalo se.

Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dvě eura
reklama

„Slovensko se k Západu přiblížilo víc než Česko. Je to eurem. Dokud nebudeme mít euro, budeme ve sféře vlivu Ruska. Rusko na Slovensko v zásadě nemůže, protože odchod z eurozóny je vlastně nemožný. Euro je pro sblížení se Západem nevyhnutelné. Pokud nebudeme mít euro, nebudeme patřit na Západ. Tečka.“ Tato slova vyřkl publicista Miroslav Motejlek v rozhovoru pro server E15.cz. Převzala je skupina Pulse of Europe Tomasze Peszynského a od ní politik pražské KDU-ČSL Antonín Homola.

Nicméně, Motejlkovo tvrzení se nesetkalo s velkým ohlasem. „Když je EU19 (eurozóna – pozn. red.) zásluhou Francie, Itálie, Řecka, Španělska v takovém stavu, že nezbývá nic jiného než ničím nepodložené kategorické soudy typu, že kdo nemá euro, není Západ,“ míní o jeho slovech publicistka Lucie Sulovská.

S krátkou poznámkou se ozval starosta Řeporyjí Pavel Novotný: „Meleš kraviny, demagogu“

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 25105 lidí
Trošku do mlýna přihodila také komunální politička ODS Miroslava Pašková: „To přeci nesouvisí! Nedávno jsem o tom mluvila se Slovákem, všelijaké Aeroweby a obecně ruské vlivy tam mají taky. Směnit euro není problém ani na korunu, ani na rubl. Být v eurozóně mezinárodní obchod mimo eurozónu nijak nelimituje. Je to fakt nesmysl.“

Z ODS přišla ještě jedna připomínka: „Když dojdou všechny argumenty, vytáhne se Rusko. Na ty jednodušší to funguje,“ mínil europoslanec Jan Zahradil.

Předseda České společnosti přátel Izraele Zbyněk Passer také Homolův příspěvek ohodnotil. Prý dělá KDU-ČSL medvědí službu.

Fotogalerie: - Hamáček zůstává

Jan Hamáček
Michal Šmarda
Roman Onderka
Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, ...
Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, ...
Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, ...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…