Merkelová a Seehofer ve střetu kvůli imigrantům

11. 6. 2018 22:37

Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) odložil na neurčito představení svého „migračního plánu“ kvůli neshodám s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). V oblasti migrace panují mezi politiky stále rozpory.

Merkelová a Seehofer ve střetu kvůli imigrantům
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Právě Seehofer, někdejší bavorský premiér, který je od března ministrem vnitra, douhodobě ostře kritizoval migrační politiku kancléřky Merkelové. Spory obou vrcholných politiků o uprchlickou a azylovou politiku se nepodařilo zcela zklidnit ani před loňskými parlamentními volbami. Kompromis v otázce takzvané horní hranice pro přijímání uprchlíků byl mezi oběma stranami nalezen nakonec až po volbách.

Spor mezi politiky opět v této době graduje. Tentokrát jde o plán Seehofera vracet běžence z EU, Norska nebo Švýcarska zpět hned na německých hranicích. „Německé právo s takovým postupem obecně počítá, ve výjimečných humanitárních situacích se ale neuplatňuje. A výjimečná situace, kterou v září 2015 vyhlásil tehdejší ministr vnitra Thomas de Maiziére, v tomto ohledu v Německu panuje dodnes,“ uvádí server ČTK. Změna postoje by vyústila k tomu, že Německo by vracelo běžence přímo například na hranicích s Rakouskem či Českou republikou. Merkelová se zatím staví k návrhu odmítavě. „Chci, aby mělo unijní právo přednost před právem národním,“ řekla v neděli v televizní debatě podle ČTK a více komentovat nechtěla. Podle ní ještě návrhy s ministrem zkonzultuje.

Seehoferův plán počítá se zrychlením azylového řízení. Počítá mimo jiné se vznikem takzvaných záchytných center, v nichž budou běženci během celého azylového řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

22:01 Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov, pozval do vysílání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.…