Merkelová je krvelačná zmije jedovatá a zabiják jdoucí přes mrtvoly Evropanů. Schwarzenberg chválil kancléřku i Německo a tohle nám řekli Babiš, Okamura, Zahradil či Keller

25.08.2016 16:31

ANKETA Čestný předseda TOP 09 a předseda zahraničního výboru Sněmovny Karel Schwarzenberg pro Aktuálně.cz řekl, že se bohužel staré předsudky vůči Němcům zase vynořují. Němci jsou ale podle něj v posledních letech naši nejlepší spojenci. Řekl, že si váží Angely Merkelové a je to dle něj žena s velmi zdravým politickým instinktem. Dle něho Německo prozatím situaci s uprchlíky docela dobře zvládá a my bychom měli přijmout uprchlíky – několik tisíc by prý neškodilo.

Merkelová je krvelačná zmije jedovatá a zabiják jdoucí přes mrtvoly Evropanů. Schwarzenberg chválil kancléřku i Německo a tohle nám řekli Babiš, Okamura, Zahradil či Keller
Foto: ParlamentniListy.cz
Popisek: Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze

„Bohužel se staré předsudky vůči Němcům zase vynořují. Musíme si ale uvědomit, že v posledních letech jsou Němci naši nejlepší pomocníci a spojenci,“ řekl Schwarzenberg.

„Já ji samozřejmě znám, často jsem ji zažil jako ministr zahraničí a znal jsem ji i dříve. Vážím si jí, je to žena s velmi zdravým politickým instinktem. (…) Po pravdě řečeno, prozatím situaci s uprchlíky docela dobře zvládají,“ pokračoval čestný předseda TOP 09.

„Jistý počet uprchlíků bychom měli přijmout, zejména když tady zatím prakticky žádní nejsou. Nemůžeme se vyloučit z evropského společenství. Pár tisíc by jich neškodilo. Myslím, že několik tisíc by se jich u nás rozpustilo jako kostka cukru v čaji,“ vyzval Schwarzenberg.

Merkelová svým pozváním migrantů ohrozila nejen svou zemi, ale celou Evropu

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si o uvedených slovech Schwarzenberga myslí. Drtivá většina politiků s nimi nesouhlasí. Přiímání uprchlíků odmítají a Merkelová dle nich ohrozila bezpečnost Německa i celé Evropy. Nejde prý o německé předsudky. Obyčejných Němců, kteří jsou napadáni migranty, je Čechům líto.

K prohlášení Schwarzenberga se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil první vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. „Samozřejmě, že je Německo náš nejbližší spojenec, a nechápu, proč pan Schwarzenberg mluví o protiněmeckých náladách a předsudcích. Německo je náš i celoevropský ekonomický motor. Takže nikdo nechce poškodit naše dobré sousedské vztahy,“ řekl nám Babiš.

„Na druhou stranu kancléřka Merkelová svým pozváním migrantů ohrozila nejen svou zemi, ale celou Evropu. Zatímco pan Schwarzenberg mluví o tom, že Německo uprchlickou krizi zvládá, tak německé ministerstvo vnitra se místo vítání v podstatě připravuje na válku: lidé mají mít zásoby na 10 dnů, lékaři mají státu hlásit podezřelé pacienty, zakazují se burky a nikáby a možná Němci zruší i dvojí občanství. Do toho všeho německá rozvědka informuje o 340 případech, kdy islámští extremisté verbovali další následovníky v migrantských centrech. Myšlenku pana Schwarzenberga, že by Česko mohlo přijmout i tisícovky uprchlíků, zásadně odmítám. Podívejte se, do jaké situace se dostávají země, které mají s přistěhovalci z jiných kontinentů mnohaleté zkušenosti. Už i Rakousko mluví o potřebě stavět plot a uzavření vnějších hranic Schengenu,“ dodal Babiš.

Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip na dotaz nereagoval.

„S předsudky je třeba bojovat, jedno, koho se týkají. A Merkelová je statečná žena a dle volebních výsledků nepochybně i úspěšná politička. Sami Němci ji v různých průzkumech uznávají a nestaví ji do pozice hlavního viníka problému a zlých situací, které Německo postihly. Domnívám se, že je jednou z mála osobností evropské politiky a jako jedna z mála má také vize. Přesto považuji za nešťastný a nesprávný krok, když otevřela příliš dokořán a příliš naivně dveře velkému počtu migrantů bez rozlišení potřebnosti pomoci. I pro tak silnou a bohatou zemi, jakou je Německo, je migrační vlna odpovídající zhruba počtu třikrát Brno příliš velké sousto. Kriticky vnímám také některé její postoje v rámci EU, nesouhlasím s kvótami pro uprchlíky a tak dále. Ale ruku na srdce, máme v Evropě politiky, kteří by dnešní složitou situaci zvládli lépe? Obávám se, že většina by to nezvládala ani srovnatelně,“ míní předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a místopředseda strany Jiří Mihola.

Místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Jitka Chalánková připomíná, že Německo je pro malou otevřenou proexportní ekonomiku, jakou je ta naše česká, nejvýznamnějším hospodářským partnerem. „A to jak v přímém bilaterálním vztahu, tak i jako prostředek pro export do třetích zemí. Pokud jde o loňské imigrační rozhodnutí Angely Merkelové, lze je bohužel třeba označit za nešťastné. Pomáhat potřebným ano, to je určitě třeba. Ale není možné dopustit ohrožení bezpečnosti vlastních občanů,“ říká poslankyně.

Merkelová vede Evropu do záhuby. Je zabijákem Evropy. Nevidí lidi zmasakrované samopaly, sekerou nebo mačetou?

„Větu od pana Schwarzenberga, že bychom měli přijmout desetitisíce imigrantů a ubytovat je v našich rodinách, už jsem slyšel minulé léto. Je to naprostý nesmysl. Žádné nelegální imigranty přijímat nebudeme! Copak se pan Schwarzenberg nedívá na zprávy z Paříže, Bruselu, Německa nebo dalších evropských zemí a měst? Nevidí lidi zmasakrované samopaly, sekerou nebo mačetou? Nikdo nemá právo riskovat bezpečnost našich občanů. Ani pan Schwarzenberg, ani pan Dienstbier nebo pan Sobotka. Nikdo! Nemluvě o tom, že nelegální imigranti se neintegrují a stát bude platit sociální dávky, místo aby je využil do školství, pro naše rodiny, pro zvýšení důchodů. Politika paní Merkelové vede Evropu do záhuby. Je zabijákem Evropy. Pozvala všechny imigranty do Německa a způsobila ještě větší migrační krizi. Její jednání s Tureckem a následná dohoda o bezvízovém styku a příslib vstupu Turecka do EU je pro Evropu smrtící. Jestli ji pan Schwarzenberg považuje za političku se zdravým instinktem, tak má odpověď je, ať kancléřka Merkelová okamžitě rezignuje. A s ní celá její bruselská parta – Juncker, Moghegrini a další. My chceme, aby se naše děti a ženy nemusely bát na ulicích,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

„Vox populi tuto optiku už nesdílí. Navzdory všemu snažení klaky, v níž hraje jedny z prvních houslí sám ‚knížepán‘. Německou kancléřku hodnotí pozitivně už jenom necelá pětina české populace. Strmý pád zažívá i popularita EU, dirigované hlavně z Berlína. Její kladné skóre se smrsklo na pouhou třetinu. To, jak ‚řeší‘ migrační krizi, je jedna z hlavních příčin. Agitační středisko, z nějž citujete, mutuje v kůl v plotě,“ reagoval místopředseda KSČM Josef Skála.  

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

„Vůči Němcům většina z nás doufám nemá předsudky, cítíme naopak s nimi, protože malér, do kterého je vtáhla bláznivá Merkelová, je skutečnou katastrofou pro Německo. Pan Schwarzenberg se ve své neznalosti hluboce mýlí. Německo migranty dlouhodobě nezvládá – nádraží jsou plná nezletilých migrantů, kteří tam prodávají beztrestně drogy, kradou a loupí. Učitelé ve školách rezignovali na výuku, lidé se bojí po setmění vycházet a pověstný německý pořádek vzal ve městech s imigranty za své. Je to stejné jako ve všech zemích, kde se nahromadili mimoevropští přistěhovalci – špína a kriminalita. A jen opravdu velký idiot si to samé přeje v naší zemi. Já i naše hnutí SPD politiku Merkelové a Bohuslava Sobotky absolutně odmítáme,“ říká předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Karel Schwarzenberg se zcela zásadně mýlí. Jeho vliv na naši zahraniční politiku je naštěstí už mizivý. Bohužel ho dobře suplují lidé jako Sobotkův státní tajemník Prouza, který premiérovi předepisuje celou politiku vůči EU. Nechápu, že si to v ČSSD dají líbit,“ uvedl člen předsednictva ODS a europoslanec Jan Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa uvedl, že souhlasí s názorem, že Německo představuje pro naši zemi základního aliančního partnera, a to nejen z pohledu hospodářské spolupráce, ale i spolupráce na společné obraně v rámci NATO a EU. „A je také zřejmé, že pro řešení globálních problémů je důležité být spojencem SRN. Nicméně toto spojenectví nesmí být zaměňováno za lokajství, kde nelze některá negativní rozhodnutí kancléřky Merkelové kritizovat či kde nebudeme prosazovat svá řešení, která se budou opírat o národní zájmy České republiky a o zajištění bezpečnosti našich občanů,“ dodal Seďa.

Stejně to je více Germán než Čech. Migranti znamenají pro Evropu pohromu

„Pan kníže už ten instinkt nadobro ztratil. Nebylo by od věci, kdyby si na svém panství tak tisícovku islamistů ubytoval a předvedl jejich integraci,“ reagoval předseda SPO a senátor Jan Veleba.

„Jsem rád, že to pan Schwarzenberg veřejně řekl. Aspoň voliči ví, na čem jsou. Další komentář si raději odpustím. Vlastně ani není třeba,“ reagoval místopředseda Úsvitu a poslanec Martin Lank.

„Paní Merkelová bude stát před přísným soudem politické historie a Německa. V případě pana Schwarzenberga se blíží doba, kdy všichni v České republice pochopí, že se jedná o politickou bublinu, za kterou je globalistický propagandista a politický popleta. Pane Schwarzenbergu, děkujeme a už prosím proboha odejděte z politiky,“ vyzval místopředseda SPD a poslanec Radim Fiala.

„Když se pan Schwarzenberg tak zhlíží ve všem německém, tak ať si jde žít do Německa nebo Rakouska, kam patří. Stejně to je více Germán než Čech. Pana Schwarzenberga a jeho vyjádření už beru s rezervou. Přeji mu hezký podzim života. Paní Merkelová a její politika nás žene do záhuby a proto by si u nás zasloužila takové přijetí, aby pochopila, že jsme národ potomků Mistra Jana Husa a Jana Žižky. Doufám, že prezident Miloš Zeman ji toto připomene a jako dárek jí dá třeba burkiny,“ říká poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

„Pan Schwarzenberg je poněkud odtržený od reality anebo šprýmuje. Že Němci dobře zvládají migraci? Je bezpočet důkazů a informací od německé policie, některých politiků a hlavně od běžných Němců, že tomu tak není. Před časem jsem byl s naší parlamentní delegací  v bavorském zemském sněmu. Němečtí poslanci, se kterými jsme hodiny diskutovali, tvrdí, že mají všechno pod kontrolou, že nejsou problémy, že je příliv migrantů dokonce přínosem. Na druhou stranu doslova prosí, abychom si jich část vzali my na naše území. Šel jsem se po jedné takové diskusi večer projít kolem mnichovského nádraží. To, co jsem tam viděl, mě jenom utvrdilo v tom, že migranti znamenají pro Evropu pohromu. Velkou vinu na tom má ‚žena se zdravým politickým instinktem‘ Angela Merkelová. Zabíjí své Německo a strhává do obrovských problémů i ostatní státy Evropy. A ještě pár slov o oněch předsudcích . Nevidím, že by se vynořovaly. Většině  lidí u nás v Česku je spíš Němců líto. My jim můžeme pomoct deportovat migranty mimo území Evropy. Můžeme jim pomoct dokonale zabezpečit hranici Schengenu. Ať po nás ale, proboha, nechtějí, abychom se otevřeli migrantům jako oni,“ uvedl poslanec ANO Zdeněk Soukup.

„Pan Schwarzenberg by s tímto názorem jen těžko obstál v Německu samotném. Paní Merkelová ohrožuje svým přístupem k migrační krizi Německo a Němce, tím však i nás. Paní Merkelová tím, že nerozlišuje mezi ekonomickými uprchlíky a uprchlíky dle konvence, nese odpovědnost za krizi důvěry v EU,“ míní poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Je to zrádce, nebo mu hráblo

„Kdyby Karel Schwarzenberg žil v oblastech hraničících na severu s Německem, viděl by jejich chování a snažím se přesvědčit se, že by byl schopen pochopit, proč se ty, podle něj, staré předsudky vůči Němcům vracejí. Vážit si Merkelové za to vražedné nebezpečí, které do Evropy přitáhla, to jak ignoruje soustavné porušování, respektive otevření společné hranice, která je volně průchodná naprosto protiprávně? To vše a celá nepřeberná řada výtek na její vstřícný postoj k migrantům, kteří ve valné většině přicházejí do Evropy naprosto neoprávněně, ze žádné válečné oblasti. Přicházejí jen a jen pro lepší životní podmínky, které si pro svou lenost a neschopnost pracovat – doma vytvořit neuměli. Nyní přicházejí přesvědčeni, že je budou živit lidé pracující, tedy lidé, kteří líní pracovat nejsou. O tom je Merkelová a její lidé přesvědčili, nebo neudělala nic pro to, aby jim vysvětlila, že k tomu ochotni nejsme a nebudeme. Za to vše si jí v žádném případě vážit nemohu,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

„Nejsou to jen tyto důvody. Je jich celá řada dalších, na tuto stránku by se nevešly. Důvody, které myslím vyvracejí tvrzení Schwarzenberga, že Merkelová je ženou s velmi zdravým politickým instinktem. To je názor k smíchu, kdyby její konání nebylo spíše k pláči. Nebyl jsem to jen já, kdo se Karla Schwarzenberga několikrát ptal a já se ho ptám zas a znova, kolik těch uprchlíků by ve svých neoprávněně restituovaných objektech ubytoval. O kolik z nich by se staral, horuje-li za jejich přijímání! Proč, vidí-li je jako bezproblémové, ač oni sami dnes a denně dávají důkazy, že tomu tak není, nejde příkladem! Když říká, co říká, tak je buď totálním zrádcem naší země, nebo mu hráblo. To platí i pro Merkelovou. Buď je úplně blbá, nebo je to krvelačná zmije jedovatá jdoucí přes mrtvoly Evropanů,“ dodal Doubrava.

„Myslím si, že Karel Schwarzenberg již několikrát propásl příležitost odejít z politiky. Myslí si to i řada mých německých přátel. Ale zůstávám optimistou. Možná chystají s Angelou odchod společně,“ reagoval europoslanec ČSSD Jan Keller.

„V této oblasti se jistě s panem Schwanzenbergem neshodnu. Myslím si, že paní Merkelová jedná pozdě a hlavně nebere vůbec na vědomí názor menších států. To už tady bylo. Spolupráci skupiny zemí V4 vidím jako velmi správné řešení. Přikláním se k tomu, aby země V4 oslovily ke spolupráci v teto oblasti ještě Rakousko a eventuálně další země z oblasti Balkánu. Toto stanovisko není protiněmecké, ale je to postoj k migraci!“ uvedl poslanec ANO Ladislav Okleštěk.

Německo obětovalo zájmy vlastních obyvatel ve prospěch zájmu uchopení politické moci v EU a federalizace Evropy

„S Němci nemáme problém, s Merkelovou ano. Nejde tudíž o předsudky k Němcům. Když má někdo chuť přijmout uprchlíky, ať začne u sebe. Několik si jich na byt a stravu natrvalo může vzít. Ale to nikdo neudělá. Ani pan poslanec Schwarzenberg,“ odpověděl senátor ODS Jaroslav Zeman.

„Bývalý ministr zahraničí je již dlouho mimo realitu, to znamená, že se jeho antičeským a současně proněmeckým výrokům ani nedivím. S naší zemí to nemyslel nikdy dobře, vždy ji považoval je za pohodlný restituční zdroj, podobně jako Václav Havel,“ míní poslanec KSČM Jiří Valenta.

„Problém není v počtu přijímaných uprchlíků, ale v tom, že Německo obětovalo zájmy vlastních obyvatel ve prospěch zájmu uchopení politické moci v EU a federalizace Evropy. Paní Merkelová pozvala migranty do EU, aniž měla k tomuto kroku mandát od ostatních členských států a poté očekávala, že se všichni o důsledky tohoto kroku podělí. Migrace je pouze nástrojem k vytváření centralizovaných orgánů, jako jsou Evropská azylová agentura, společná pobřežní a pohraniční stráž a další. Evropská azylová agentura bude přerozdělovat uprchlíky do jednotlivých zemí a udělovat evropský azyl. Paradoxně tak první obyvatelé, kteří budou mít evropské občanství, budou úspěšní žadatelé o azyl. Cílem je tedy omezit výkonnou moc národních parlamentů a federalizace EU. Hnutí ANO záleží na bezpečnosti vlastních obyvatel, a proto odmítá přerozdělování uprchlíků a chce hospodářsky silnou a prosperující Evropu s národními parlamenty bez omezení jejich pravomocí,“ říká poslankyně ANO Ivana Dobešová.

„Přestože si Karla Schwarzenberga vážím a rád si s ním dám dýmku, v některých názorech se prostě absolutně neshodneme. Hlavně pak v pohledu na zahraniční politiku. To já sice jako plebejec považuji německou kancléřku za tragickou osobu pro Evropu i pro nás. Ale to vlastně už od Bismarcka není nic nového. Vždy díky ‚velkým‘ kancléřům přišla válka. Čert vem podobné germánské politické instinkty,“ říká poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

„Nesouhlasím, nejedná se většinou o uprchlíky. Za otevření náruče všem bez pravidel Schengenu Německo musí nést odpovědnost samo. Reexport migrantů pouze zpět,“ odpověděl poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka.

Jsem zvědav, jestli někdy projeví i sympatie k národu českému

„Naše dějiny jsou ve středoevropském prostoru těsně spojeny s Německem. Od knížete Karla a jeho vztahu k Němcům se ani nic jiného čekat nedá. Jsem zvědav, jestli někdy projeví i sympatie k národu českému. Za ta dlouhá staletí koexistence pro nás toho moc dobrého nebylo. Spíše výjimečně. O osudu paní kancléřky rozhodnou sami Němci, a nikoli Karel Schwarzenberg,“ myslí si poslanec KSČM Vojtěch Adam.

„Je to další věc dokládající, jak je dobře, že TOP 09 už není u kormidla. Takto naivní nahlížení na problematiku migrační krize je skutečně zarážející. Na rozdíl od pana Schwarzenberga vnímám současnou vlnu terorismu jako zásadní ohrožení bezpečnosti všech Evropanů a s názorem bývalého ministra zahraničí nemohu v žádném případě souhlasit,“ říká senátor ČSSD Petr Gawlas.

„Kancléřka Merkelová si může říkat, co chce, pokud u nás budeme mít jasné, dokonalejší imigrační zákony. Je škoda, že pan Schwarzenberg ztratil své dřívější vizionářské schopnosti,“ uvedl poslanec ANO Rostislav Vyzula.

„Myslím si, že pan Karel by měl co nejdříve z politiky odejít a odpočívat. Německo nezvládá situaci a další přísun bude velkým problémem nejenom pro Německo. Jsem zásadně proti přijetí ilegálních imigrantů,“ uvádí senátor Jozef Regec.

„Nemáme předsudky proti Němcům. Ale pamatujeme si. Hodnocení madame Merkel vystaví historie. Nebude to hodnocení dobré,“ mí poslanec ČSSD Stanislav Huml.

„Němci nejsou ‚máma Merkel‘ a tahat do současné situace předsudky a historické reminiscence je snahou odvádět pozornost od podstaty věci! Neznám Čecha, Moravana ani Slezana, který by necítil bolest nad obětmi fanatických útoků! Problémem dnešního Německa je pozdní probuzení občanů z politiky prezentované CDU/CSU: „Deutschland, Deutschland über alles.“ Evropa již nechce být slepě poslušná ekonomickým zájmům Unie (rovná se Německo) a hlasitě hájí zájmy národních států. Otázka uprchlíků: pokud připustíme tuto filozofii ‚pár tisíc lidí není přece problém‘, máme zaděláno na příliv miliónů lidí, převážně ekonomických uprchlíků z Asie a Afriky. Evropa nemá sílu rychle rozlišit kdo je kdo a už vůbec nemá na to je vracet domů! Nikdo je totiž nechce! Řešení je celosvětová daň na finanční spekulativní kapitál a z ní jsme schopni pomoci bez problémů i miliardě lidí,“ míní poslanec KSČM Leo Luzar.

„Nejde o vynořování starých předsudků, ale o současný stav v EU. Já rozlišuji pojem azylant a uprchlík,“ reagoval senátor ODS Jiří Burian.

„Myslím si stále totéž. A sice, aby se přestalo o těchto věcech lhát nebo jen neříkat pravda. Kdyby se od počátku migrační krize identifikovali skuteční uprchlíci, tak by se pomohlo daleko vice lidem skutečně potřebujících pomoc, ale i TOP 09 v tomto mlžila, jen aby mohla kritizovat postoj pana prezidenta,“ říká senátor KSČM Václav Homolka.

„Souhlasím s tím, že jakékoli předsudky nepřinesly nikdy nic dobrého a je potřeba je vyvracet. Obávám se však, že přibývající informace o skutečných problémech při identifikaci a následné integraci migrantů už prolamují nejenom mediální, ale i politickou korektnost. Obavy občanů a některých zemí EU však nerozptylují, naopak potvrzují oprávněnost jejich obav i opatrnost,“ míní poslankyně ČSSD Dana Váhalová.

„Tohle přesně odráží dlouhodobý problém české i evropské politické scény. Ano, uprchlíky bychom ekonomicky zvládli. Problém však je, že občané si to nepřejí a pravicový populisté sílí. Problém přeci je, že občanům je zase vnucováno něco, co oni považují za velmi problematické a mají dost toho, že jim politici říkají, co si o tom mají ‚správně‘ myslet. Tohle je velmi nebezpečná hra v době, která je velmi nestabilní. Úmysly sice mohou být dobré, ale výsledky katastrofické,“ varuje poslankyně KSČM Kateřina Konečná.

„Vždyť říká, že všichni stárneme a naše názory se dostávají mimo realitu,“ reagoval poslanec ANO Pavel Plzák.

Kancléřka oficiálně potřetí v ČR

Angela Merkelová má v ČR na programu kromě setkání s prezidentem také naplánovanou schůzku s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Hlavní témata se budou točit kolem budoucnosti EU po Brexitu, pokračování česko-německého strategického dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu.

Merkelová do Česka přijede poprvé od svého opětovného jmenování do funkce v prosinci 2013, celkově bude v Česku potřetí od roku 2005, kdy se ujala kancléřského postu. Kancléřka naposledy navštívila ČR v dubnu 2012.

Schwarzenberg hájí Německo dlouhodobě. „Kdybych se stal prezidentem, zajisté bych si uvědomil zásadní věc. Podíval bych se na světovou mapu a zjistil bych, kolik velkoměst na světě už má víc obyvatel než celá Česká republika. (…) My si musíme uvědomit, že naším nejdůležitějším spojencem bylo, je a bude Německo. Za svůj první úkol bych proto považoval co nejlepší vztahy s Německem,“ řekl v srpnu 2011 pro Týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…