Merkelová v Praze: Lidé se houfují, aby ji přišli „přivítat“. Nahlédněte

16.08.2016 10:27

Čeští příznivci i odpůrci německé kancléřky Angely Merkelové se prostřednictvím sociálních sítí svolávají do Prahy, kam by tato vrcholná evropská politička měla dle neoficiálních informací dorazit příští týden ve čtvrtek.

Merkelová v Praze: Lidé se houfují, aby ji přišli „přivítat“. Nahlédněte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Sympatizanty kancléřky Merkelové dávají dohromady aktivisté Tomasz Peszynski, Jan Cemper či Michal Majzner. Prozatím jim účast přislíbilo zhruba šedesát uživatelů sociální sítě Facebook. Akci kvitoval i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. „Důstojné uvítání paní Merkel by mělo alespoň zčásti napravit pachuť, která povane z Hradu ve chvíli, kdy ji bude přijímat prezident Zeman,“ zveřejnil politik na stránce akce.

Odeslaný screenshot obrázek

 

Tábor odpůrců německé političky je o dost početnější a různorodější.

Nesouhlas s uprchlickou politikou, kterou předvádí Angela Merkelová se chystají projevit protiislámské iniciativy  – Blok proti islamizaci, Alternativa pro Česko i iniciativa Martina Konvičky. „Merkelová je hlavní strůjce současného marasmu západní Evropy a bezvýchodné situace s migrační krizí,“ uvedl Martin Konvička ve zvacím videu.

Co si myslí o Angele Merkelové, chtějí dát najevo i aktivisté Robert Žák a Pavel Pešan, kteří rovněž prostřednictvím Facebooku svolávají stejně názorově laděné Čechy (ZDE a ZDE). Podle Roberta Žáka se má kacléřka na co těšit – Češi si prý na ni chystají celou škálu protestních vyjádření. Od obligátního pískotu či zvedání prostředníčku přes vystrčení holého zadku po házení vajíček a rajčat. Někteří údajně uvažují o tom, že kancléřku postříkají kečupem či posypou moukou.

„Aktivisté toho chystají tolik, že tajní agenti silně oslabené a zmatené BIS už teď z toho mají hlavy jak pátrací balóny,“ škodolibě dodává Žák. 

Početně mají prozatím navrch odpůrci německé kancléřky. K protestům proti ní, které organizují Pešan s Žákem se hodlá připojit zhruba 650 uživatelů Facebooku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

17:50 Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

Po dnešním vyhlášení přísnějších opatření kvůli koronavirové epidemii se v některých vařila voda. A …