Merkelovou v čele CDU střídá „mini-Merkelová“

08.12.2018 8:31

Po osmnácti letech přichází v Německu změna. Novou předsedkyní vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se stala dosavadní generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Nahradila tak německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Merkelovou v čele CDU střídá „mini-Merkelová“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Krampová-Karrenbauerová bývá k německé kancléřce přirovnávána, dokonce je označována za mini-Merkelovou. A to pro svůj pragmatismus a klidný politický styl. Ve druhém kole volby pro ni hlasovalo 517 z 999 delegátů. Porazila tak těsně svého hlavního konkurenta Friedricha Merze, jenž získal 482 hlasů. V prvním kole vypadl ministr zdravotnictví Jens Spahn.

Původní text ZDE.

Krampová-Karrenbauerová volbu přijala a poděkovala se slzami v očích delegátům za důvěru. Dočkala se i potlesku vestoje a gratulace od kancléřky. Nyní se očekává, že její vítězství bude mít stabilizující vliv na vládní koalici CDU/CSU a sociálních demokratů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…