Město Vsetín podpoří obnovu pěti historických domů

21.10.2020 12:05

Město Vsetín podpoří opravy historických budov ve vlastnictví soukromých osob a společností. Na svém posledním zasedání o tom rozhodli zastupitelé města, kteří schválili konkrétní žádosti o dotace. Celkem se o peníze a podporu ucházelo šest žadatelů, na dotaci již dosáhlo nakonec pět. Informovala o tom Regionální televize.

Město Vsetín podpoří obnovu pěti historických domů
Foto: repro youtube
Popisek: Rekonstruovaná budova ve Vsetíně
reklama

„Cílem je podpořit opravu historických a památkových budov v centru města, aby centrum vypadalo lépe,“ uvedla tisková mluvčí Vsetína Jana Raszková v reportáži.

Z rozpočtu města bylo na tuto pobídku alokováno 400 tisíc korun, ten ale zastupitelé nakonec ještě navýšili. „Přidali částku 130 tisíc krun z programu, který nebyl vyčerpán pro podnikatele, kteří byli postiženi koronavirem,“ upřesnila  mluvčí. Díky finanční pobídce města tak bude například opravena fasáda na historických budovách či budou vyměněny okna v přízemí hotelu Pančava.


Částka, kterou radnice na projekt vyčlenila, je nejvyšší za poslední roky. „V roce 2019 bylo z programu vyčerpáno 118 tisíc korun a v roce 2018 360 tisíc korun. Takže letos jde o rekordní zájem,“ dodala závěrem Raszková.

Cílem programu pro obnovu staveb je podpořit údržbu jak nemovitých kulturních památek a staveb na území jejich ochranných pásem, tak staveb bez památkové ochrany, které jsou součástí zástavby města a dotváří a doplňují původní historickou zástavbu a prezentují se ve veřejném prostoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…