Metál pro Zelenského, ohlásil Zeman. A pak už „kosil“: Kritici Gotta a Bohdalové? Bezvýznamní! Greta je sociopatické dítě!

07.03.2022 21:20 | Zprávy

Ve Vladislavském sále na Pražském hradě proběhlo několikrát odložené předávání státních vyznamenání za loňský a předloňský rok. Prezident Miloš Zeman udělil řády a medaile více než šesti desítkám osobností z řad vědců, vojáků, podnikatelů, politiků, umělců i sportovců. Zeman hned v úvodu svého projevu avizoval, že státní vyznamenání udělí i Volodymyru Zelenskému, prezidentu Ukrajiny, která čelí již druhý týden ruskému útoku.

Metál pro Zelenského, ohlásil Zeman. A pak už „kosil“: Kritici Gotta a Bohdalové? Bezvýznamní! Greta je sociopatické dítě!
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman přednesl projev při příležitosti předávání státních vyznamenání.

Prezident Zeman prvně tuto slavnost absolvoval na vozíčku, ač zaznívaly spekulace, že by mohl dorazit bez něj. Prostředí bylo proto uzpůsobeno bezbariérově.

„Jsem rád, že se dnes opět setkáváme při příležitosti udělení státních vyznamenání výrazným osobnostem naší společnosti. V minulých dvou letech to bylo obtížné vzhledem k mé nemoci i vzhledem k pandemii covidu,“ řekl na úvod prezident.

„O to důležitější je uvědomit si, v jaké době se setkáváme dnes. Nedaleko od našich hranic zuří válka. Válka vyvolaná ruskou agresí vůči Ukrajině. Proto dnes na hradním nádvoří byla vyvěšena ukrajinská vlajka. Proto poprvé zazněla ukrajinská hymna. Proto jsme vás poprosili v pozvánce na toto naše setkání, abyste finančně přispěli na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

11:00 „Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

Nižší daně, levnější život, důstojné důchody i dřívější odchod na penzi. To všechno strany slibují, …