Metoda jau-jau se neosvědčila, aktivistka dostala flastr, raduje se bloger nad rozsudkem za napadení policisty, který hlídal protiuprchlickou akci

17. 2. 2016 15:59

Levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která se loni v Praze snažila zabránit průchodu demonstrace odpůrců migrace, potrestal soud měsíční podmínkou za napadení policisty. Verdikt není pravomocný, žena se proti němu na místě odvolala. Podle obžaloby skočila Krejčová policistovi na záda, když zakročil proti jejímu příteli. Soudkyně mimo jiné uvedla, že nechápe, proč město povolilo konání dvou názorově odlišných demonstrací tak blízko u sebe. Mezi těmi, kteří rozsudek přivítali, byl i bloger Viktor Lošťák.

Metoda jau-jau se neosvědčila, aktivistka dostala flastr, raduje se bloger nad rozsudkem za napadení policisty, který hlídal protiuprchlickou akci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah proti demonstrujícím

Incident se stal v červenci, kdy v centru metropole protestovalo několik set lidí proti imigraci a kvótám pro uprchlíky. Někteří účastníci nesli makety šibenic. Policisté zasáhli proti levicovým aktivistům, kteří chtěli pochod odpůrců imigrantů na Václavském náměstí zablokovat. Předtím je vyzvali, aby vyklidili prostor, to ale někteří protestující včetně Krejčové a jejího přítele odmítli. Žena podle obžaloby napadla policistu, který si po jejím útoku stěžoval na bolest v rameni a byl i v pracovní neschopnosti.

Krejčová mohla dostat až čtyři roky natvrdo

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Edita Beranová potrestala Krejčovou za násilí proti úřední osobě měsíční podmínkou s roční zkušební dobou. Vyhověla tak návrhu státní zástupkyně. Krejčové hrozily až čtyři roky vězení.

Rozsudek Beranová odůvodnila mimo jiné tím, že obžalovaná ve své výpovědi uznala, že si během útoku uvědomovala případnou možnost trestního stíhání. Vzala ale v potaz také to, že Krejčová nebyla nikdy dříve trestána a jednala v afektu.

Na umožnění průchodu prý nebylo dost času

Advokát Pavel Uhl, který Krejčovou zastupoval, mimo jiné tvrdil, že policisté levicovou demonstraci rozpustili, ačkoliv na to neměli právo. Podle soudkyně ale akce rozpuštěna nebyla, její účastníci byli pouze požádáni o vyklizení prostoru a pak mohli v demonstraci pokračovat. To ve své dnešní výpovědi potvrdil i organizátor akce Tomáš Křemen. „Dohodli jsme se s policií, že umožníme průchod,“ řekl soudkyni. Upozornil ale na to, že mu prý nebyl dán dostatek času, takže na tuto skutečnost nestihl upozornit všechny účastníky demonstrace.

Jau-jau metoda vynesla posměch a měsíc podmíněně

„Agresivní bolestíni znovu neuspěli. Tradiční jau-jau metoda vynesla tentokrát nejen posměch, ale i měsíc podmíněně.“ Těmito slovy přivítal na svém facebookovém profilu zmíněný soudní verdikt bloger Viktor Lošťák.

Za dobrou zprávu považuje také to, že makety šibenic na demonstraci soud vůbec nezajímaly. „I to je dobrá zpráva – soud je na straně svobody projevu,“ pochvaloval si.

Lošťák také doufá, že bude mít dost času napsat článek, v němž by shrnul alespoň ty nejkřiklavější případy, „kdy se neomarxisté snažili přivodit si nějaké to bebí, aby pak mohli kničet, že jsou biti“.

Při té příležitosti zmínil kromě Kateřiny Jacques a její „slavné“ scény se zasahujícím policistou také Matěje Hollana nebo aktivistku Evu Zahradníčkovou, která si prý několik incidentů vymyslela.

Celé znění příspěvku Viktora Lošťáka na jeho facebookovém profilu:

Agresivní bolestíni znovu neuspěli. Tradiční jau-jau metoda vynesla tentokrát nejen posměch, ale i měsíc podmíněně. Makety šibenic na demonstraci soud vůbec nezajímaly. I to je dobrá zpráva - soud je na straně svobody projevu.

Snad mi čas dovolí napsat článek, v němž bych shrnul alespoň ty nejkřiklavější případy, kdy se neomarxisté snažili přivodit si nějaké to bebí, aby pak mohli kničet, že jsou biti. Jistě se tam objeví i "likvidovaný" Martin Freund, teorie Matěje Hollana o "sudu s louhem" připraveném na lidi z Žít Brno, čestné místo hned s několika (vymyšlenými) incidenty zaujme aktivistka Eva Zahradníčková, jako pikantní drobničku připomenu dotčení slečny Kašpaříkové. Pak se vrátím ke kořenům - Kateřina JauJau Biomasa, na tu se nesmí zapomenout. A zpět do žhavé současnosti - vypálená klinika (pardon, očouzený závěs) a zmasakrovaný aktivista (narazil sám hlavou do dveří) jako důkaz neonacistického teroru (který nikdo neviděl)...

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…