Metropole si dnes připomene 71. výročí Pražského povstání

05.05.2016 6:43

Praha si dnes na řadě míst připomene 71 let od Pražského povstání. Tradiční pietní vzpomínka se uskuteční třeba u budovy Českého rozhlasu, o který se v revolučních květnových dnech vedly mezi německou armádou a českými povstalci tvrdé boje.

Metropole si dnes připomene 71. výročí Pražského povstání
Foto: commons.wikimedia.org/Petr Vilgus
Popisek: Libeňský most

Padlo při nich na 170 lidí. Uctít jejich památku dnes k rozhlasu přijde třeba předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr obrany Martin Stropnický s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem. Na oběti povstání budou lidé vzpomínat i u pomníku na mostě Barikádníků nebo u Staroměstské radnice.

Během Pražského povstání padlo podle zpřesněných údajů Vojenského historického ústavu z loňského roku téměř 3000 lidí. Podle historiků ale seznam není úplný, protože řadu obětí, především mimopražských bojovníků, se nepodařilo identifikovat. Smrt obránců Prahy připomínají po hlavním městě desítky pomníků a pamětních desek.


 

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…