Mezi Nočními vlky budou i potomci padlých vojáků, prozradil Babišův poslanec

24. 4. 2015 22:30

Jsme svobodná země, kterou může projet, kdo chce, pokud to není kriminálník. Proč to někdo chce zakázat? Tuto otázku si klade motocyklový novinář Petr Drnovský, kterému odpovídali odpůrce průjezdu Nočních vlků Českem Martin Uhlíř, poslankyně Miroslava Němcová a zákonodárce Stanislav Berkovec, jenž se hrdě hlásí k motorkářské tradici. Prozradil také, že mezi motorkáři budou i potomci padlých sovětských vojáků.

Mezi Nočními vlky budou i potomci padlých vojáků, prozradil Babišův poslanec
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vlajka motorkářského gangu Noční vlci

Proputinovský motorkářský spolek Noční vlci už ví, že Polskem má průjezd zakázaný. Pomocnou ruku odmítlo podat i Česko. Je to správné? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali motocyklový novinář Petr Drnovský, člen iniciativy Open Doors Martin Uhlíř a poslanci Miroslava Němcová (ODS) a Stanislav Berkovec (ANO).

Na českém území padli i Belgičané, jenže ti nás pak neokupovali

Iniciativa Open Doors předala vládě petici, v níž proti průjezdu Nočních vlků Českem protestuje. Uhlíř vyjádřil spokojenost nad zdrženlivým postojem české strany a polským zákazem. Drnovský to viděl zcela jinak. „Parta lidí se rozhodla nějak dojet a oslavit konec druhé světové války. Pokud chtějí cestou navštívit hroby padlých, proč ne,“ konstatoval Drnovský. Polský establishment prý navíc není jednotný v odporu vůči Nočním vlkům. Totéž platí o Česku.

Uhlíř ale kontroval, že na českém území nepadli jen sovětští vojáci, ale např. také Belgičané. Rozdíl je ale v tom, že Belgičané nám na dalších čtyřicet let nevnutili vládu. O Sovětech se totéž říci nedá. A pokud to přeneseme do dnešní situace, Noční vlci se netají podporou kremelské politiky, navíc podle vlastních vyjádření Noční vlci asistovali při okupaci Krymu.  

Drnovský znovu nabídl odlišný pohled. Průjezd prý neorganizují samotní Noční vlci, ti se k jízdě jen přidali. Podle informací Drnovského se prý jízdy neúčastní šéf Nočních vlků Alexander Zaldostanov. „Jsme svobodnou zemí a kdo jí chce projet, může, pokud to není kriminálník a získá příslušná víza. Zajímá mě, proč má někdo potřebu to zakazovat,“ ptal se Drnovský. Současně ale diváky ujišťoval, že s násilnostmi jakéhokoliv druhu nesouhlasí.

Motorkáři jsou na útisk zvyklí, poznamenal poslanec ANO

Následně do studia dorazili poslankyně Němcová a poslanec Berkovec, který se hrdě přihlásil i k motorkářské tradici. Němcová se staví jasně proti akci Nočních vlků, protože jde o zpolitizovanou akci, kterou nelze oddělit od počínání prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Berkovec připomenul, že motorkáři byli perzekuováni i za minulého režimu. Má prý navíc informace o tom, že mezi motorkáři jsou i potomci vojáků padlých na našem území, takže nevidí niš špatného na tom, když tu chtějí navštívit památník.

Do Normandie podle Berkovce také přijeli motorkáři a setkali se tam s americkým prezidentem Barackem Obamou a nikdo z toho nedělá problém. Proč, ptá se Berkovec. Navíc si musíme uvědomit, že oni to vítězství ve druhé světové válce berou vážně, vzhledem k událostem ve Stalingradu se ani není co divit. Mají na to právo,“ věří Berkovec.

Němcová nezpochybňuje oběti za druhé světové války, její dědeček prý také padl v řadách Československé armády za druhé světové války, ale to nic nemění na tom, že Noční vlci představují posly Putinových myšlenek, které rozhodně nejsou ku prospěchu Česka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…