Mezi Ruskem a Ukrajinou to dál houstne. V Petrohradě zadrželi diplomata

17.04.2021 12:45

Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou nadále houstne. Olej do ohně přilila ruská tajná služba FSB, která zadržela ukrajinského diplomata. Informují o tom agentury Reuters a Interfax.

Mezi Ruskem a Ukrajinou to dál houstne. V Petrohradě zadrželi diplomata
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Dvouhlavá orlice, znak Ruska

Ruská federace posílá své jednotky ke své západní hranici. Vojenskou přítomnost posiluje i na ukrajinském poloostrově Krym, který ruská armáda  obsadila na jaře 2014. Západ už vyzval k deeskalaci napětí na rusko-ukrajinské hranici a volá po stažení ruských jednotek od hranic. Z Ruska v odpovědi zaznělo, že si na svém území mohou ruští vojáci dělat, co se jim zlíbí.

A napětí dál narůstá. Narůstá poté, co ruská tajná služba zadržela v Petrohradě jednoho z ukrajinských diplomatů Oleksandra Sosoňuka, který se údajně snažil vylákat z jednoho z ruských občanů citlivé informace. Média o tom informovalo ukrajinské ministerstvo zahraničí.

„Tato aktivita je neslučitelná se statusem diplomatického zaměstnance a je nepřátelská vůči Ruské federaci. Se zahraničním diplomatem bude zacházeno v souladu s mezinárodním právem,“ uvedla FSB.

Ukrajinská strana hlásí, že Sosoňuk byl po několika hodinách propuštěn a nalézá se na půdě konzulátu v Petrohradu. Vláda v Kyjevě prý ještě zváží, jak bude na tuto ruskou akci reagovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hřib, totální pohroma Prahy!“ Babiš neměl náladu, Lipavský to schytal jako nikdy. Jedna rána za druhou: Senioři, Brusel, Green Deal

17:04 „Hřib, totální pohroma Prahy!“ Babiš neměl náladu, Lipavský to schytal jako nikdy. Jedna rána za druhou: Senioři, Brusel, Green Deal

Poslanci měli jako pravidelně každý čtvrtek možnost grilovat premiéra Andreje Babiše (ANO) v rámci i…