Mezi dětmi na Sicílii se šíří svrab. Kvůli imigrantům, kteří chodili do školy na večerní kurzy...

08.12.2016 17:49

Dva případy svrabu byly podle blogerky Moniky Pilloni zaznamenány mezi studenty státní školy Elio Vittorini v San Pietro Clarenza. A důvod? Podle ní tam chodí nelegální migranti na večerní kurzy. Píše o tom na serveru iDnes.cz.

Mezi dětmi na Sicílii se šíří svrab. Kvůli imigrantům, kteří chodili do školy na večerní kurzy...
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka
reklama

„Tentokrát se bavíme o malém městečku na úpatí Etny, ale toto opravdu není zdaleka ojedinělý případ. Od začátku imigrační krize v Itálii je takovýchto případů mnoho a to jak na jihu, tak na severu. Copak škola nemá být vedle domova tím nejbezpečnějším místem pro naše děti,“ ptá se Pilloni.

A přináší i slova poslance a národního sekretáře hnutí Noi con Salvini, Sicilana Angela Attaguile. Ten podle ní prozradil, že již připravil interpelaci adresovanou ministrům zdravotnictví a školství, kde bude požadovat zveřejnit počet školských zařízení, ve kterých se pořádají kurzy věnované mimoevropským přistěhovalcům. „Jaké vrstvy italské populace školního věku se to týká, jaké lékařské kontroly jsou případně prováděny u migrantů v tomto případě, aby se vyloučil přenos infekčních nemocí a zajistila se ochrana zdraví toho nejcennějšího, co na světě máme – dětí,“ zmínila Pilloni.

Původní text ZDE.

Před tím, že se školy využívají pro pořádání kurzů zaměřených na asistenci nedávno vyloděných mimoevropských imigrantů, varuje i vedoucí komunikace Noi con Salvini Fabio Cantarella. Ten je zároveň místostarostou města Mascaluia, které hraničí se San Pietrem Clarenzou. Od začátku školního roku ho prý kontaktovalo mnoho znepokojených rodičů, protože v odpoledních hodinách a večer vidí vstupovat migranty do školních budov. „Chtějí vědět, jaké lékařské testy jsou jim prováděny předtím, než se jim umožní vstoupit do prostor našich dětí. Mají na to právo,“ popisuje Pilloni.

Attaguile a Cantarella se pak podle ní shodují, že v případě pochybností by bylo zodpovědnější poskytnout pro pořádání kurzů prostory jejich místních politických sekretariátů.

„Zdá se absurdní, že stále diskutujeme o zavedení povinnosti vakcín pro italské děti, aby se zabránilo šíření nákazy do škol a pak,ve jménu ekonomické spekulace zamaskované pod vítání imigrantů, tato vláda umožňuje vstup do našich škol nelegálním přistěhovalcům, kteří dorazili na lodích,“ zakončila blogerka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…