Michal David je hyena, uvedl romský aktivista

28.05.2012 14:33

Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek vyčítá zpěváku Michalu Davidovi příspěvek 100 tisíc korun zraněnému chlapci z Břeclavi. Přestože Petrova matka již peníze vrátila, podle Holomka je David hyena.

Michal David je hyena, uvedl romský aktivista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

„Michal David věnoval Petrovi Zhyvachiskymu 100.000 korun. To je gesto pěkné a hodné ocenění, dalo by se říci. Michal David určitě není hloupý a je si dobře vědom, co tím učinil. Ukázal jasně, na čí straně stojí, ale hlavně, jaký způsob řešení problémů se mu zamlouvá. Může mít o průběhu přepadení patnáctiletého Petra své představy, ale my už dnes víme, že Petr není Natálka,“ konstatuje Holomek.

Kocáb je nejlepší

Stejnou částku totiž rodině popálené romské holčičky Natálky věnoval Michael Kocáb. Holomek ale ironicky dodává, že srovnání Davida s Kocábem je nemožné, protože jedna z osobností zásadně převyšuje společenským přínosem tu druhou.

David podle Holomka musí vědět, že Petr je nevychovaný a jeho matka schválně rozšiřovala lži o jinak slušných břeclavských Romech, což způsobilo mnoho problémů. „Tím se David postavil zcela jednoznačně na stranu těch, kteří podporují rozdmýchávání nechutných sporů. Udělal to nejhorší, co udělat mohl, protože on je, bohužel, vidět,“ pokračuje Holomek.

Holomek má za to, že se z Michala Davida stala hyena. „Porovnejme ho s Kocábem a ptejme se, zda šoubyznys musí být nutně v morálním úpadku a hledat cesty značně zapáchající,“ zlobí se.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…