Michal Hašek: Hovada, běžte se zkonzultovat na ambasádu USA

21.09.2015 16:02

Jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi je prý smutno z událostí kolem performance skupiny Ztohoven, po které zavlály nad Pražským hradem místo prezidentské standarty obří rudé trenýrky. Samotné performery pak hejtman varuje, že by příště mohli dopadnout mnohem hůře.

Michal Hašek: Hovada, běžte se zkonzultovat na ambasádu USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek
reklama

„Je mi smutno z jásání českých médií a blahosklonnosti některých českých politiků nad výtržnickou a hulvátskou akcí skupiny Ztohoven,“ vyznal se Hašek na svém Facebooku. Skupina podle něj znevážila Pražský hrad a prezidentskou standartu, státní symbol České republiky.

Podle Haška už zášť některých lidí zašla tak daleko, že v nesnášenlivosti k prezidentovi „adorují hovada, kterým jde leda o vlastní zviditelnění“. Nechápe, jak tito lidé mohou za sladkou odměnu považovat ostudu a ztrapnění ČR ve světě. Je to prý smutná zpráva o tom, jak vypadá naše země v roce 2015.

Pokud by někoho napadlo podobnou estrádu zopakovat, měl by si podle Haška dát pozor. „Rochňající se kavárna by měla zkonzultovat s US Embassy, jak by chlapci dopadli při podobném pokusu u White House, počítám, že by v lepším případě po zásahu ochranky amerického prezidenta přežili,“ myslí si hejtman.

Už proto, že, jak Hašek věří, na Pražském hradě si udělají pořádek v bezpečnostních opatřeních, a v budoucnu už se jim podobný lapsus nepovede. Tím spíš by se prý Ztohoven a jim podobní měli mít na pozoru.

Z Facebooku Michala Haška:

Je mi smutno z jásání českých médií a blahosklonnosti některých českých politiků nad výtržnickou a hulvátskou akcí skupiny Ztohoven,která znevážila Pražský hrad a standartu prezidenta republiky-jeden ze státních symbolů České republiky. To už si ti politici a novináři neváží České republiky a adorují hovada,kterým jde leda o vlastní zviditelnění? Ostuda a ztrapnění ČR po světě je jim zřejmě sladkou odměnou. Smutná zpráva o naší zemi a naší společnosti v roce 2015. Rochňající se kavárna by měla zkonzultovat s US Embassy,jak by chlapci dopadli při podobném pokusu u White House, počítám,že by v lepším případě po zásahu ochranky amerického prezidenta přežili... Že má věc i druhou stránku,a to selhání bezpečnostních opatření Hradu je také zcela zřejmé a nezůstane doufám bez odezvy...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…